Видубичі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Видубичі
Загальна інформація
Країна

Flag of Ukraine.svg Україна

Транспорт
Зовнішні посилання:
У проекті OpenStreetMap пошук у Nominatim
Карта

Ви́дубичі (Ви́добичі, Ви́добич, Ви́добеч) — історична місцевість міста Києва. Являє собою схил гори між Наддніпрянським шосе і Звіринцем.

Згадується у 1070 році у зв'язку з початком будівництва «Красного двору» (резиденції київського князя Всеволода Ярославича), згодом Видубицького монастиря. За переказами після Хрещення Русі 988 року, саме перед цією горою з Дніпра взимку занурився під кригу дерев'яний ідол язичницького бога Перуна, бо був скинутий у Дніпро поблизу Подолу, де з-за судноплавства на причалі не давали Дніпрові покритися льодом, а до зазначеного місця за течією Дніпра бігли язичники й кричали своєму ідолові: «Видибай!» (тобто «видибни», «випірни», «винирюй», «вспливай»). На Видубичах прокладено Видубицьку вулицю. Вид з гори на території Центрального Ботанічного саду на Видубицький монастир, р. Дніпро та Київські новобудови — Осокорки та Позняки.

У часи УРСР на території Видубицького монастиря було розміщено Інститут археології Академії наук України. Після набуття Україною незалежності Інститутові археології було надано інше приміщення, а Видубицький монастир з того часу почав відроджуватися та став діючим чоловічим монастирем.

Транспорт[ред.ред. код]

Галерея[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]


Посилання[ред.ред. код]