Степанов Максим Володимирович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Максим Володимирович Степанов
Maksym Stepanov in 2017.jpg
11-й Голова Одеської обласної державної адміністрації12 січня 2017 року)
Особові дані
Народився 18 серпня 1975(1975-08-18)
Місце народження Сковородіно, Амурська область, Російська РФСР, СРСР
Вища освіта Донецький національний медичний університет
КНЕУ

Commons-logo.svg Медіафайли у Вікісховищі

Максим Володимирович Степанов (18 серпня 1975 року, Сковородіно, Амурська область) — український політичний діяч. Голова Одеської ОДА (з 12 січня 2017 року)[1].

Освіта[ред. | ред. код]

Максим Степанов народився 18 серпня 1975 року у місті Сковородіно, Амурська область.

У 1998 році закінчив Донецький державний медуніверситет ім. Горького.

У 2004 році — Київський національний економічний університет за спеціальністю «Міжнародна економіка». Вільно володіє англійською мовою.

Трудова діяльність[ред. | ред. код]

З 1999 по 2001 рік обіймав посаду заступника генерального директора ДК "Торговий дім «Газ України» НАК «Нафтогаз України».

2001—2003 роки — заступник гендиректора ЗАТ "Промислово-фінансова компанія «Віче».

У 2003—2004 роках працював у Державній податковій адміністрації України.

З 2004 по 2008 рік працював головою ради директорів ТОВ «Республіканський правовий союз».

У період 2008—2010 років Степанов обіймав посаду першого заступника голови Одеської обласної державної адміністрації Миколи Сердюка. Коли до влади прийшов Віктор Янукович, Степанов був звільнений разом з Сердюком[2].

Після цього Максим Степанов обіймав посаду директора державного підприємства "Український державний центр транспортного сервісу «Ліски».

Директор ДП "Поліграфкомбінат «Україна»[ред. | ред. код]

2011—2016 рр — очолював ДП "Поліграфкомбінат «Україна», який виготовляє бланки офіційних документів (паспорти, трудові та медичні книжки, посвідчення, документи про освіту, ліцензії, страхові поліси, товарно-транспортні накладні, лікарняні листи та ін)[3].

Степанов на посаді директора держпідприємства зумів ліквідувати монополію концерну ЄДАПС на друкування паспортів та інших документів, якими тепер займається державний поліграфкомбінат. З показників прибутку за 2011 рік у 3 мільйони гривень збільшив прибуток до 172 млн.грн за 2015 рік, і до близько 300 млн.грн в 2016 році. За цей період часу "Поліграфкомбінат «Україна» побудував два нові цехи, а також випустив нові продукти — біометричний паспорт, ідентифікаційну карту, сертифікувався за п'ятьма міжнародними стандартами ISO[4].

У липні 2013 року Степанов домігся скасування монополії приватної корпорації ЄДАПС на друк закордонних паспортів. Як писала газета «Дзеркало Тижня», «Це означає, що реальні кримінальні злочинці відсторонені від контролю за особистими даними українців, і авторські права на державні символи України вже не будуть джерелом доходів аферистів. Проведена важлива державна реформа, результатами якої скористається не тільки ця влада, але і та, що прийде після неї».

«Багато років створювався міф, що створення сучасних закордонних паспортів з полікарбонатною сторінкою — це шалено складна технологія, непідвладна простим смертним, а тільки обраним людям з ЄДАПСу. Сьогодні міф про незамінність ЄДАПСу зруйновано. Вперше повний цикл виробництва закордонних паспортів налагоджено на державному поліграфкомбінаті „Україна“. Ми захистили інтереси держави і громадян від шантажу з боку виробника закордонних паспортів. Що було раніше? В державі не існувало запасу бланків паспортів. І якщо у ЄДАПС виникало якесь складне становище — паспорти відразу ж припиняли виготовляти. Виходить, приватний консорціум отримував важіль тиску на державу, оскільки був не просто постачальником продукції, а фактично взяв на себе функції надання адміністративної послуги — видачі закордонних паспортів громадянам», — зазначив у своєму інтерв'ю Максим Степанов[5].

У 2015-му на церемонії «Людина року-2015» переміг в номінації «Менеджер року»[6].

Голова Одеської ОДА[ред. | ред. код]

Переміг на відкритому конкурсі на посаду голови Одеської обласної державної адміністрації. 21 грудня 2016 року Кабмін схвалив призначення Степанова Головою Одеської ОДА[7]. З 12 січня 2017 офіційно вступив на посаду голови Одеської обласної державної адміністрації.

«Упевнений, що сьогодні моє рішення про призначення людини, яка перемогла на конкурсі, Максима Степанова на посаду голови обласної державної адміністрації — правильне рішення. Людина, яка має дві вищі освіти, людина не нова у Одеській області, має досвід роботи в якості першого заступника голови обласної державної адміністрації, людина, налаштована працювати тут, а не їздити по закордонах, людина, налаштована брати на себе чіткі зобов'язання та їх виконувати», — заявив на представленні нового Голови Президент України Петро Порошенко 12 січня 2017 року[8].

Стратегічний план дій «Розумний Регіон»[ред. | ред. код]

22 березня у Одесі Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов презентував Стратегічний план дій на 2017—2019 роки, який отримав назву «Розумний регіон»[9]. Програма розрахована на 2017—2019 роки і передбачає реалізацію 4 основних регіональних пріоритетів: «Підвищення якості управління регіональним розвитком», «Забезпечення конкурентоспроможної регіональної економіки», «Розвиток громад та людського потенціалу», «Забезпечення гідної якості життя»[10]. В рамках регіональних пріоритетів визначено стратегічні цілі, програми і проекти розвитку Одеської області, механізми їх реалізації, а також очікувані результати.

«Розумний регіон» — це інноваційний план перетворень, який враховує конкурентні переваги області і передбачає тісну взаємодію з місцевими органами влади, громадськістю та представниками бізнесу", — зазначив Степанов під час презентації[11].

Серед стратегічних цілей плану модернізація системи управління регіоном, впровадження електронних послуг та інноваційних моделей комунікацій з громадськістю, створення національного логістичного хаба на території Одеської області, збільшення вантажо- і пасажиропотоків, а також створення в Одеській області туристичного кластера. Важлива роль в плані також відведена розвитку аграрної галузі Одеського регіону і переходу від переважно сировинного сільськогосподарського виробництва до створення готових продуктів з високою доданою вартістю, а також залученню інвестицій в економіку області та розвитку малого і середнього підприємництва.

Також в Стратегічного плані дій особливу увагу приділено безпеці регіону, поліпшенню якості освіти та охорони здоров'я, збереженню екології області, підвищенню енергоефективності та використанню відновлюваних джерел енергії, розвитку самоврядування і посиленню ролі громад та громадян у вирішенні місцевих проблем. З метою моніторингу та контролю за виконанням плану дій, а також для забезпечення прозорості дій влади були розроблені чіткі показники ефективності (KPI) в рамках кожного пріоритету[12].

Максим Степанов також озвучив план з 12 пунктів на 2017 рік, зокрема, будівництво стратегічно важливих доріг, в тому числі трас Одеса-Рені, Кодима-Балта, Спаське-Вилкове, початок реконструкції злітної смуги Одеського аеропорту (завершення до кінця 2018 роки), модернізацію інформаційного порталу Одеської області, створення бренду Одеської області, поліпшення інвестиційного клімату та збільшення обсягів залучення інвестицій, збільшення кількості робочих місць мінімум на 10 %, підвищення доходів місцевих бюджетів, запуск медичної реформи — створення до 10 госпітальних округів в Одеській області, створення 77 груп швидкого реагування поліції, запровадження в області єдиної системи відеоспостереження, запуск проекту безкоштовних онлайн-курсів з підготовки випускників до ЗНО тощо[13].

В рамках реалізації плану «Розумний регіон» 5 квітня в Одесі Голова Одеської ОДА Максим Степанов презентував проект «Будь розумним\Be smart», мета якого — допомогти випускникам Одеської області якісно підготуватися до ЗНО в онлайн-режимі. В рамках її реалізації були створені дві платформи EDUGET та «Osvita-Online». Онлайн-курс охоплює та систематизує всю шкільну програму, пропонує відео-лекції з різних предметів, які проілюстровані схемами, картами, зображеннями. В рамках ініціативи передбачено щоденне навчання за індивідуальним графіком, а також тренування на всіх типах тестів, які зустрічаються на ЗНО[14].

15 травня 2017 року відкрив тимчасову об'їзну дорогу Одеса-Рені в районі молдавського села Паланка — критично важливу для області транспортну артерію побудували всього за 20 днів[15]. 26 травня 2017 року було відкрито дорогу Спаське-Вилкове протяжністю 44 кілометри, яка стала першою в країні, зданою в 2017 році в експлуатацію[16].

21 червня представив новий офіційний веб-портал Одеської області. На єдиній платформі з'явився доступ до онлайн-сервісів, відкритих баз даних за усіма напрямками життєдіяльності регіону, а також реалізована можливість створення онлайн-петицій до керівника облдержадміністрації. «Цей сучасний і зручний веб-ресурс створений для того, щоб спілкування з органами місцевої влади нарешті перетворилося з монологу бюрократів в діалог з громадськістю. Без перебільшення скажу — ми першими в Україні на обласному рівні вводимо сучасні світові стандарти комунікації», — підкреслив Степанов в ході презентації[17].

28 серпня 2017 року Максим Степанов презентував концепцію реформування та розвитку освіти області «О-12. Дванадцять кроків назустріч сучасній освіті»[18]. За словами Степанова, ключовим моментом забезпечення якості освіти є покращення інфраструктури шкіл. Особливу увагу планується звернути на забезпечення шкіл області доступом до швидкісного інтернету. «На сьогодні без забезпечення вільного і швидкого доступу до мережі інтернет не може бути й мови про якісну освіту. Це абсолютно необхідна умова доступності освіти. Ми бажаємо зробити інтернет інструментом навчання — повноцінним та зручним. І вже почали забезпечувати сигналом вай-фай опорні школи, інтернати, інші заклади, плануємо закінчити цю роботу у цьому навчальному році по всій області», — зазначив голова ОДА у своєму виступі на презентації[19].

Також на Одещині першим в Україні стартує унікальний проект підготовки вчителів нового покоління відповідно до вимог реформи освітньої галузі та запровадження концепції «Нової української школи», яку запланувало Міністерство освіти та науки[20]. Окрім того, в рамках концепції «О-12», влада області планує створення мережі дистанційної освіти на базі опорних шкіл області, створення онлайн-порталу для підготовки учнів до ДПА (державної підсумкової атестації), а також портал для підготовки та підвищення кваліфікації вчителів.

5 вересня 2017 благодійним фондом «Журналісти за демократію» спільно з ІА «Одеса-медіа» було опубліковано рейтинг «100 найвпливовіших одеситів — 2017», складеного на основі опитувань експертів та онлайн-голосування. Голова Одеської ОДА Максим Степанов увійшов до трійки лідерів цього рейтингу — як у його фінальній версії, так і за підсумками онлайн-голосування читачів[21].

8 вересня 2017 року прем'єр-міністр Володимир Гройсман та голова Одеської ОДА Максим Степанов заклали капсулу будівництва нової злітно-посадкової смуги Одеського аеропорту. Вже у цьому році на реалізацію проекту буде спрямовано 500 мільйонів гривень[22]. «Під час призначення мене головою Одеської ОДА, Президент визначив завдання запуску будівництво нової злітки одним з пріоритетних», — зазначив Степанов. Керівник області підкреслив, що реалізація цього проекту є одним з ключових пунктів його стратегічного плану дій «Розумний регіон» на 2017 рік.

12 вересня 2017 передав поліції Одеської області 77 патрульних автомобілів для груп швидкого реагування, тим самим виконавши пункт свого Стратегічного плану дій на 2017—2019 рр."Розумний регіон"[23].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Президент призначив голову Одеської обласної державної адміністрації. Офіційний сайт Президента України. 
 2. Новий голова Одеської області Степанов: що ми про нього знаємо.«Сегодня». 
 3. Новий голова Одеської області Степанов: що ми про нього знаємо.«Сегодня». 
 4. ID Степанова."Страна.ua". 
 5. Директор поліграфкомбінату «Україна»: «Міф про незамінність «ЄДАПСу» розвалився».«Дзеркало Тижня». 
 6. Хто такий Максим Степанов і чия він людина?«Південний кур'єр». 
 7. Кабмін схвалив призначення головою Одеської ОДА директора ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» Степанова. «Інтерфакс». 
 8. Президент представив нового голову Одещини.«Укрінформ». 
 9. Степанов представив Стратегічний план дій для Одещини. «Українські новини». 
 10. Стратегічний план дій Голови Одеської ОДА. Офіційний сайт Одеської обласної держадміністрації. 
 11. «Розумний регіон» - це інноваційний план перетворень для Одеської області, - Степанов.«РБК-Україна». 
 12. Голова Одеської ОДА Степанов представив Стратегічний план дій на 2017-2019 роки. «Цензор.нет». 
 13. Одеський голова ОДА Степанов презентував свій стратегічний план дій «Розумний регіон» на 2017 рік. «Дзеркало Тижня». 
 14. Голова Одещини Степанов презентував онлайн-проект підготовки випускників до ЗНО. «УНІАН». 
 15. Голова Одеської ОДА Степанов відкрив критично важливу для області дорогу. 
 16. Голова ОДА заявив, що готово вже 44 км дороги Спаське — Вилкове (рос.). 
 17. Голова Одеської ОДА Максим Степанов презентував новий веб-портал області з сучасними онлайн-сервісами. 
 18. Офіційний сайт Одеської ОДА.Концепція «О-12». 
 19. Офіційний сайт Одеської ОДА. Голова Одеської ОДА Степанов: У новому навчальному році всі школи Одещини отримають швидкісний інтернет. 
 20. "Укрінформ". Одещина першою запроваджує проект підготовки вчителів "нового покоління". 
 21. "Українські новини". Голова Одеської ОДА Степанов увійшов до трійки найвпливовіших одеситів. 
 22. "Офіційний сайт Одеської ОДА".Гройсман та Степанов дали старт будівництву нової «злітки» Одеського аеропорту. 
 23. "РБК-Україна". Степанов передав поліції Одеської області 77 патрульних авто. 

Посилання[ред. | ред. код]