Королівство Угорщина (1920—1946)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Magyar Királyság
Королівство Угорщина
Угорська Демократична Республіка Civil Ensign of Hungary.svg
1919 – 1946 Друга Угорська республіка Flag of Hungary (1946-1949, 1956-1957).svg
Прапор Герб
Державний прапор Герб
Девіз
"Regnum Mariae Patrona Hungariae"
Гімн
"Himnusz"
Розташування Угорщини
Мапа Королівства Угорщина в 1920 і в 1941(зеленим).
Столиця Будапешт
Мови Угорська
Релігії Римо-католицька церква
Форма правління Конституційна монархія
Регент Хорті Міклош
Прем'єр-міністр
 - 1919 Gyula Peidl (перший)
 - 1946 Zoltán Tildy (останній)
Законодавчий орган Національна Рада Угорщини
Історичний період Міжвоєнний період
 - Засновано 1 березня, 1920
 - Тріанонський договір 4 червня, 1920
 - Перша Віденська угода 2 листопада, 1938
 - Друга Віденська угода 30 серпня, 1940
 - фашистський уряд 15 жовтня, 1944
 - Утворення Угорської республіки 1 лютого, 1944

Королівство Угорщина, що існувало 1920 — 1946 було де-факто під владою регента Міклоша Хорті. Спроба Карла IV повернутися на трон вдалося запобігти під загрозою війни з сусідними державами, а також відсутністю підтримки з боку Хорті. Королівство Угорщина була державою Осі в роки Другої Світової війни, але в 1944 році держава була окупована Нацистською Німеччиною.

Створення[ред.ред. код]

Після виведення окупаційних військ Румунії в 1920 році і закінчення війни проти комуністичного режиму Бела Куна, в країні розпочалась громадянська війна. Угорські антикомуністи і монархісти жорстоко чистили націю від комуністів, лівих інтелектуалів, євреїв й інших загроз. В 1920 році, коаліція правих політичних сил об'єдналась і повернула Угорщині конституційну монархію. Вибір нового короля було затримано через громадянську боротьбу, і було вирішено обрати регента. Колишнього адмірала австро-угорського флоту Міклоша Хорті було обрано регентом і він залишався ним до падіння держави.

Друга Світова війна[ред.ред. код]

Угорщина приєдналась до Німеччини й Італії під час їх вторгнення в Югославію в 1941 році. Угорщині було дозволено приєднати регіон Бачка у Воєводині, в якому мешкало значна кількість сербів, а також регіони Прекмур'я і Меджимур'я, які мали словенську й хорватську більшість відповідно. Інші амбіції щодо Хорватії були припиненні після створення Незалежної Держави Хорватія в союзі з Нацистською Німеччиною і Румунією проти Радянського Союзу. Непокоячись зміцненням Румунії, угорський уряд направив війська для підтримки Вермахту проти Радянського Союзу. Саме цьому угорське військо зазнало великих втрат під час Сталінградської битви.

В 1944 році радянські війська швидко просувались на захід, тому Угорщина вирішила перейти на бік союзників, щоб уникнути окупації. Німеччина відразу окупувала Угорщину і створила маріонеткову державу.

Скасування[ред.ред. код]

Під час радянської окупації доля королівства була вирішена. Монархія була офіційно скасована в 1946 році, замінена Другою Угорською республікою, яку також незабаром скасовано й утворено комуністичну державу — Угорська Народна республіка.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]