Боровичка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ягоди ялівцю

Боровичка (словац. Borovička), словацький напій, подібний до джина, що виготовляється повторною дистиляцією зернового спирту, настояного на ягодах ялівцю звичайного (словац. Borievka obyčajná, лат. uniperus communis). Міцність — від 37 % до 55 %.

Як орієнтир, мінімальна міцність відповідно до законодавства у Словаччині становить 37,5 %. Нині, в промисловості боровичку випускають міцністю 40 %.

Походження боровички сягає 16-го століття, коли цей напій почали виробляти в комітаті Ліптов Габсбурзької монархії, сьогодні частина північної Словаччини. Її експортували по всій Габсбурзькій монархії, зокрема, до Відня та Будапешта. ЇЇ транспортували на південь головним чином плотами, сплавляючи по річці Ваг.

Існує два погляди щодо способу виготовлення боровички. По одному з них, вона готується шляхом потрійної дистиляції зернового сусла, а потім настоюється певний проміжок часу з ягодами ялівцю.

Друга думка — боровичку спочатку готують на суслі з переброджених товчених ялівцевих ягід шляхом потрійної перегонки. Даний алкогольний напій використовується як аперитив, вживають його як у чистому вигляді (охолоджена боровичка або з льодом), так і з лимонним соком, соком лайма чи з тоніком. Дуже часто цей напій з характерними тонами ялівцевих ягід і нюансами спецій включають до складу різноманітних коктейлів, в яких, при необхідності, він легко може замінити собою джин.

Насправді, розтерті свіжі й стиглі плоди чорного ялівцю додають до дробленого, солодованого ячмінного зерна, заливають теплою водою і лише тоді залишають бродити. Ялівцю при цьому беруть чверть або третину від загальної ваги сухої маси, але не більше. За 7-10 днів дозріває змішана ячмінно-ялівцева брага, яку переганяють тричі на класичних мідних аламбіках. Отриманий результат з міцністю від 35 до 50 градусів витримують два-три місяці і розливають у пляшки. Нормалізація — доведення міцності до 40 градусів не практикується. Тому найправильніше називати цей продукт ялівцевим віскі. Що для Чехії цілком логічно. Іноді напій додатково витримують два-три роки в невеликих (до 100 літрів) дубових бочках. Такий різновид боровички набуває легкого золотавого кольору і ще більш м'якого смаку, збагачений ароматом ванілі та дуба. Зазвичай така боровичка не буває міцніше 40 градусів.

Посилання[ред. | ред. код]