Зубрівка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пляшка польської зубровки.

Зубрі́вка (пол. Zubrówka, біл. Зуброўка) — міцний (40%) алкогольний напій, різновид горілки,настій горілки на основі широковідомої в Україні чаполочі пахучої. Цю рослину також називають зубрівкою або турівкою, оскільки вона росте в Біловезькій Пущі і нею живляться зубри (а у давні часи також і тури). «Зубрівка» походить з Польщі (поряд з настійкою Żubrówka там ще є Grasovka) і є традиційним напоєм польської, білоруської та української кухонь.

Вживається як аперитив. Подається зубрівка до холодного м'яса, дичини, птиці та холодних закусок. Наявний у чаполочі глікозид кумарин надає настоянці характерного аромату та сприяє апетиту й ліпшому перетравленню їжі.

Нагороди[ред. | ред. код]

Зубрівка була кілька разів нагороджена видатними організаціями. З плином часу вона отримала декілька золотих та срібних медалей. Вона також отримала «Internaational High Quality Trophy» на світових конкурсах якості, організованих за участі Monde Selection у 2008 році. У 2012 році два продукти цієї марки (Горілка Зубрівка Біла та Горілка Зубрівка Бізон на Траві) були нагороджені Золотим знаком якості та та знаком якості «Велике золото» відповідно, присудженими Monde Selection, Міжнародним Інститутом Якості[1].

Структура власності[ред. | ред. код]

До 2013 Зубровка належала польській компанії Central European Distribution Corporation. Однак через фінансові проблеми компанія була продана Roust Corporation, російському холдингу, який повністю належить мільярдеру Рустаму Таріко.

Примітки[ред. | ред. код]