Єгермейстер (лікер)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пляшка «Єгермейстера»

Єгерме́йстер (нім. Jägermeister, старший єгер) — популярний німецький міцний лікер, настояний на травах, міцністю 35%. Відноситься до категорії бітерів.

Випускається з 1935 компанією Mast-Jägermeister AG, розташованої в місті Вольфенбюттель (земля Нижня Саксонія). Рецепт лікеру спочатку був розроблений як лікарський засіб для поліпшення травлення. З 1970-х років експортується в десятки країн світу; в США став популярний завдяки маркетингової кампанії за участю хеві-метал гуртів Metallica, Slayer . У Фінляндії — Nightwish, HIM, Stam1na, Kotiteollisuus. У Норвегії напій рекламують Trollfest, Pantheon I, 1349. Зараз Jägermeister є спонсором концертних турів таких альтернативних метал-гуртів як Hemlock, Dog Fashion Disco та 8mm Overdose. Також з 1970-х років Jägermeister є спонсором різних європейських автогонок, в тому числі «Формули-1», ДТМ, та інших.

Лікер отримують шляхом мацерації 56 компонентів — рослин (в тому числі лакриці), коріння, шкірок, — точний склад тримається в секреті, і витримують 12 місяців, шість з яких — у дубових бочках . Всупереч чуткам, лікер не містить крові оленів.

На етикетці пляшки з лікером зображується олень з хрестом в рогах, який за легендою привидівся святому Губерту, покровителю мисливців.

Єгермейстер вживається охолодженим в чистому вигляді залпом (як діжестів) або в коктейлях.

Згадка в художніх творах[ред.ред. код]

Лікеру присвячена пісня гурту «Inkubus-Sukkubus» (альбом The Beast with Two Backs), де напій поетично іменується найсолодшою кров'ю з пантів оленя.

Також напою присвячена ціла пісня гурту «Trollfest».[1]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]