Пунш

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Південний пунш з бурбона

Пунш, як і коктейлі, належить до змішаних напоїв[1], в першу чергу — алкогольних, зазвичай містить фрукти або фруктовий сік. Це — зігрівальний напій, що має приємний смак. Звичайно його готують з вина, рому або коньяку, цукру, води або чаю й прянощів — кориці чи гвоздики[1]. Пунші п'ють переважно гарячими.

Вироби зниженої міцності (15-17% об.) з вмістом цукру 33-40 г/100 мл, виготовляються на спиртованих соках і морсах із додаванням інгредієнтів і настоїв водно-спиртової рідини з ефіроолійною сировиною. Подається традиційно на вечірках у великих широких шальках, з плаваючими в них шматочками фруктів. Напій був завезений з Індії в Англію на початку XVII століття і поширився в Європі.

Історія[ред.ред. код]

Пунш вперше з'явився в Індії, в перекладі з гінді слово punch перекладається як «п'ять». Це був гарячий напій з п'яти компонентів: рому, цукру, лимонного соку, гарячої води та чаю[2]. В Індії напій називався paantsch, що походить від перського слова panj, що позначає «п'ять». Це слово, у свою чергу, походить від санскритського panchan-s.

В Англію він був завезений з Індії моряками Британської Ост-Індської компанії на початку XVII століття і спершу готувався на основі бренді та вина, так як ром став відомий лише в кінці XVII століття. Вперше термін «пунш» (англ. punch) був зареєстрований в британських документах в 1632 році.

З часом, варіантів приготування пуншу стало дуже багато: загальним для них є те, що до їхнього складу входить фруктовий сік. Пунш іноді подають холодним, або навіть роблять безалкогольний коктейль з різних фруктових соків, свіжих і консервованих ягід і фруктів, який теж називається пуншем.

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б Шалімов С. А., Шадура О. А./ Сучасна українська кухня.— 4-те вид., стереотип.— К.:Техніка, 1981.— 271с., іл. Тираж 200 000 прим.
  2. ruf.rice.edu / ~ kemmer / Words / loanwords.html Loanwords


Алкоголь Це незавершена стаття про алкогольні напої.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.