Герб Ємену

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герб Ємену
Emblem of Yemen.svg
Деталі
Носій Республіка Ємен
Затверджений 1990
Девіз араб. الجمهورية اليمنية
(Республіка Ємен)

Державний герб Руспубліки Ємен - це зображення золотого орла, який тримає в своїх пазурах сувій з написом арабською мовою ‎‎ араб. الجمهورية اليمنية‎‎‎ тобто англ. Al-Jumhuriyah al-Yamaniyah укр. Аль-Джумхурія Аль-Яманія, що означає "Республіка Ємен". На грудях у орла щит, на якому зображена Гребля Маріб і три гілки кави, що символізують головні символи Ємену:

Марібська Гребля - частина стародавньої іригаційної системи, яка забезпечувала водопостачання до столиці держави Саба - міста Маріб. На той час (VIII ст. до н.е.) це була унікальна споруда, руйнування якої згадується навіть у Корані.

Кавові гілки - Ємен вважається батьківщиною кави, хоча насправді кавове дерево у Ємен прийшло з Ефіопії, але саме з Ємену кавовий напій здійснив свій тріумфальний шлях до арабів, турків, - у країни Старого Світу, далі - в Новий Світ. Саме з єменських плантацій найкращий сорт кави «арабіка» отримав свою назву.

По праву і ліву сторону від орла зображені флагштоки з національними прапорами Ємену.


Історичні герби[ред.ред. код]

Довгий час Ємен був розділений на дві країни Північний Ємен і Південний Ємен. У кожної країни був власний герб. У Півночного Ємену герб був майже один в один схожий на теперішній. На півдні герб був більш схожий на герби Єгипту, Іраку і Сирії.


Див. також[ред.ред. код]