Давид

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Давид
дав-євр. דָּוִד,
Давид дав-євр.  דָּוִד,
Скульптура царя Давида у каплиці Борґезе Базиліки Санта Марія Маджоре роботи Ніколя Кордьє

Час на посаді:
бл. 1010 — бл. 970 до н. е.
Попередник Саул
Наступник Соломон

Батько Єссей
Мати Нітцевед (Талмуд)
Діти Амнон, Кілеав, Авесалом, Адонія, Їтреам, Шаммуа, Шовав, Натан, Соломон, Івхар, Елішуа, Нефег, Яфія, Елішама, Веліяда, Еліфелет, Тамар [1],[2]
Релігія юдаїзм

Давид — один з найвідоміших персонажів Біблії, другий цар давнього Ізраїлю, правнук Боаза та Рут. Давид був наймолодшим з вісьмох синів Єссея, народився у місті Віфлеємі бл. 1035 року до н. е. Увійшов у історію як Цар, автор псалмів, пророк та Месія. У Синодальному перекладі Біблії написано, що Давид мав світле волосся [3], хоча в інших перекладах наприклад Огієнка замість слова «белокурый» — «білявий» використане слово «рум'яний»,[4] так само в Перекладі Нового світу,[5] а крім цього у нього було гарне обличчя та не дуже високий зріст, він вмів приємно грати на музичних інструментах. Царював 40 років (близько 1004 — 965 до н. е.): сім років і шість місяців був царем Юдеї (зі столицею в Хевроні), м — царем об'єднаного царства Ізраїлю та Юдеї (зі столицею в Єрусалимі).

Вперше згадується як молодий пастушок, котрий майже випадково попадає на війну з філістимлянами та долає велетня супротивників Голіафа, чим рятує своїх родичів-ізраїльтян.

Останній суддя Ізраїлю та пророк Самуїл помазує Давида на трон Царя Ізраїлю замість втратившого Боже благовоління Саула.

Давид привів народ Ізраїлю до багатьох перемог у війнах за незалежність та вплив серед сусідніх держав та народів, але більше він відомий своїми надхненними віршами-псалмами, що досі використовуються християнами та юдеями, як взірець віри та молитви.

Сином Давида та одної з його жінок Вірсавії був відомий своєю мудрістю цар Соломон.

Багатьма вченими Давид розглядається як прообраз майбутнього Месії Ісуса Христа. Сам Ісус часто згадує Давида та цитує його псалми у Новому Заповіті.


Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]