Комарівська культура

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Комарівська культура
Зображення
Наступник Чорноліська культура
CMNS: Комарівська культура у Вікісховищі

Комарі́вська культу́ра — археологічна культура середнього та пізнього періодів бронзової доби у Верхньому та Середньому Придністров'ї, що датується 15—12 століттями до нашої ери (в Прикарпатті до 780 р. до н.е.).

Виділена у 1930-х роках. Названа за могильником, розкопаним 1934 року біля села Комаріва (нині Галицького району Івано-Франківської області України). Поширена в Прикарпатті, Західному Поділлі, на Волині, в середньому Побужжі, частково на правобережжі Середнього Придніпров'я.

Простежуються локальні варіанти. На основній території Комарівської культури існувала в 15—12 ст. до нашої ери, у Західному Прикарпатті — до 8-початку 7 ст. до н. е.

На поселеннях відомі землянки і наземні житла. Поховання — в курганах або ґрунтових могильниках (трупопокладення або спалювання в ямах або кам'яних ящиках).

Інвентар: кераміка, кам'яні знаряддя, бронзові і золоті прикраси.

Комарівська культура належала племенам землеробських скотарів. Вона виникла на основі шнурової кераміки культури і близька до тшинецької культури Польщі (племена цих культур, мабуть, були пращурами слов'ян).

Джерела[ред. | ред. код]

  • Український Радянський Енциклопедичний Словник: В 3-х т. / Редкол.: … А. В. Кудрицький (відп. ред.) та ін.— 2-ге вид.— К.: Голов. ред. УРЕ, 1987 — Т. 2. Каліграфія — Португальці. — 736 с., іл. — С. 122.
  • «Стародавнє населення Прикарпаття і Волині»,— видавництво «Наукова думка», 1974 р.— с. 183.

Посилання[ред. | ред. код]