Географія Чехії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Географія Чехії

Розташування Чехії у Європі
Світлина Чехії з космосу
Загальна Мапа Чехії
Узвишшя Кралицького Снєжника

Загальна інформація[ред.ред. код]

Чехія — держава на території Європи, що межує на півночі і заході з Німеччиною, на північному сході — з Польщею, на південному сході — зі Словаччиною, на півдні — з Австрією. Територія Чехії становить 78,9 тис. км².

Виступи[ред.ред. код]

Ашський виступ, Фридлантський виступ, Шлукнівський виступ, Броумівський виступ, Яворніцький виступ, Особлажський виступ і Бржецлавський виступ (Дийський трикутник).

Ландшафт[ред.ред. код]

Чеський ландшафт вельми різноманітний. Західна частина (Богемія) лежить в басейнах річок Ельби (Лаби) і Влтави (Молдау), оточених в основному низькими горами (Судети і їхня частина — Крконоше), де знаходиться найвища точка країни — гора Снєжка заввишки 1602 м. Моравія, східна частина, також досить горбиста і в основному лежить в басейні річки Морава (Марх), а також містить витік річки Одер (Одра).

Чехія — країна височин і середньовисотних гір. На заході — Чеська височина, на південному заході — Шумава, на півненному заході — Рудні гори (Крушне-Гори).

Ріки[ред.ред. код]

Найважливіші ріки: Лаба (Ельба) з притокою Влтава; Одра (Одер). Річки Чехії, що не має виходу до моря, течуть в три моря: у Північне, Балтійське і Чорне.

Клімат[ред.ред. код]

Клімат помірний, перехідний від морського до континентального, з теплим літом і холодною, похмурою і вологою зимою. Влітку середня температура повітря +20 °C, взимку −5 °C.

Охорона природи[ред.ред. код]

Охорона природи в Чехії має глибокі традиції. Найперші в Європі природні заповідники — Жофінський одвічний ліс і Боубінський одвічний ліс у Шумаві — заявлені ще в 1838 році. У 1995 році у Чехії налічувалося 27 великих і 136 невеликих територій, що охороняються, загальною плошею 11848 км2, що становить 14% території країни. У країні відкрито 4 національних парки з 24 заповідними ландшафтними областями і 124 національних природних заповідники; багато інших видів територій і пам'яток природи, що охороняються. 4 біосферні заповідники охороняються ЮНЕСКО. 1991 року прийнято Державну програму з охорони навколишнього середовища.

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]