Географія Угорщини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Географія Угорщини

Світлина з супутника
Топографічна карта Угорщини
Пшеничні поля Угорщини
Традиційні сільськогосподарські продукти

Загальна інформація[ред.ред. код]

Уго́рщина (Magyarország) – держава в Центрально-Східній Європі. Межує зі Словаччиною на півночі, Україною – на північному сході (спільний кордон 105 км), Румунією – на південному сході, Сербією та Хорватією – на півдні, Словенією – на південному заході і Австрією – на заході.

Угорщина розташована в північній частині Середньодунайського басейну, замкненого на заході Альпами, на півночі, сході та південному сході – Карпатами. Більша частина території Угорщини зайнята рівнинами і горбистими ділянками.

Дунай ділить Угорщину на дві частини. На схід від Дунаю знаходиться Велика Середньодунайська низовинаАльфельд, обмежена на півночі ланцюгом невисоких гір; найвища гора – Кекеш (1015 м), правобережжя Дунаю займає Дунантуль – височина з горбами 150-200 м, яка перетинається смугою невисоких (400-700 м) Середньоугорських гір (Задунайське середньогір’я).

На північному заході країни простягається Мала Середньодунайська низовина (Кішальфельд), обмежена Шопронськими і Кесегськими горами (передгір'я Альп) висотою 500-800 м.

Ріки Угорщини належать до водного басейну Дунаю. Озера – Балатон (596 км²), Веленце (26 км²), Фертьо (23 км²); водосховище Кишкьоре.

Клімат Угорщини помірно континентальний.

Галерея[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]