Географія Молдови

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мапа країни

Молдо́ва — держава у Східній Європі. За формою правління — парламентська республіка. Межує на заході з Румунією, на півночі, сході і півдні — з Україною. Молдова — член ООН, СНД.

Рельєф[ред.ред. код]

Рельєф Молдови — рівнина із численними пагорбами, розчленована балками та річками. Молдова займає південно-західну частину Східно-Європейської рівнини, західну околицю Причорноморської низовини, а на північному сході відроги Подільської височини. Середня висота 147 м, максимальна — до 430 м (гори Баланешти). В межах Молдови виділяються Молдавське плато, Північно-Молдавська, Південно-Молдавська та Нижньодністровська рівнина, Придністровська і Тігецька височини. Плато і рівнини Молдови мають м'якохвилясту поверхню, густо розчленовану річковими долинами і балками. Височини видовжені в субмеридіональному напрямі, інтенсивно розчленовані.

Найбільш піднесена і розчленована частина Центральномолдавської височини — Кодри — займає 14,5% площі Молдови. У межах Кодр вертикальне розчленування рельєфу становить 200—300 м.

Гідрографія[ред.ред. код]

Ріка Дністер (рум. Nistru)

Головні річки — Дністерпритоками Старий Реут, Бик, Ботна та інші) і Прут (з притоками Чугур, Ларга, Кам'янка та інші). Багато заплавних озер. Водосховища.

Клімат[ред.ред. код]

Клімат Молдови помірно континентальний. Середні температури січня на півночі -5°C, на півдні -3°C, липня відповідно 19 і 22°C. Опадів від 400 мм на півдні до 560 мм на півночі на рік.

Ґрунти[ред.ред. код]

Серед ґрунтів переважають різні види чорноземів. Більша частина степів і лісостепів розорана.

Рослинність[ред.ред. код]

Під широколистяними лісами (дуб, ясен, граб, бук, липа) біля 9% площі країни. Заповідник Кодри.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]