Географія Вірменії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Топографічна карта Вірменії
Світлина з космосу.
На рівнинах Вірменії.

Географія Вірменії

Загальний опис[ред.ред. код]

Вірменія - країна на південному сході Європи, в Закавказзі, між Чорним та Каспійським морями. Межує з Грузією на півночі, Азербайджаном на північному сході, Нагірно-Карабаською Респубілкою на сході, з Іраном на півдні, з Нахічеванською АР (Азербайджан) на південному заході і Туреччиною на заході. Не має виходу до моря. Площа 29800 км².

Рельєф[ред.ред. код]

Вірменія — гірська країна. Близько 70% площі республіки знаходиться вище 1500 м над рівнем моря. Країна займає північно-східну частину Вірменського нагір’я, обрамленого з півночі і сходу хребтами Малого Кавказу. У центральній частині країни в субширотному напрямі простяглася смуга вулканічних гір, представлених слабо розчленованими середньовисотними і висотними лавовими плато та щитовидними масивами. У цій смузі є безліч конусів вимерлих вулканів. Найвища точка — г. Арагац, 4090 м. На півночі і південному сході переважають середньовисотні гори. Південно-Західна Вірменія знаходиться в межах плоскої Араратської рівнини, поверхня якої складена алювіальними і озерно-алювіальними відкладами.

Гідрографія[ред.ред. код]

Найбільше озеро — Севан, найбільші річки — Раздан, Аракс, Дебед, Агстев, Арпа, Воротан, Ахурян, Трту, Ахавно та інші.

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Озеро Севан

Клімат[ред.ред. код]

Клімат Вірменії континентальний. На Вірменському нагір'ї середня зимова температура 0 °C, середня літня температура перевищує 25 °C. Середня величина атмосферних осадів від 250 мм на рік в низинах (долина ріки Аракс), до 800 мм на рік у горах.