Герб Мозамбіку

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Мозамбіку
Emblem of Mozambique.svg
Деталі

Герб Мозамбіку був прийнятий в 1990 році за Конституцією статтею 194. Стаття ясно заявляє проект і значення герба. Являє собою колесо механізму, обмежене стеблинами кукурудзи і цукровою тростиною. У середині є червоне сонце в зелених і синіх хвилях, автомат AK, пересічений з мотикою і книгою. Вінок прив'язаний стрічкою, що має назву країни.

Стебло кукурудзи і цукрового очерету символізують багатство (як описано у статті 194, конституції Мозамбіку), колесо — символ робочої сили і промисловості, книга — символ освіти, мотика — символ «селянства і виробництва сільського господарства», AK — символ «захисту та пильності», і червона зірка є символ соціалізму, але як зазначено в конституції Мозамбіку, має «символізувати дух міжнародної солідарності людей Мозамбіку». Червоне сонце символізує створення нового життя.

У 2005 році опозиційна партія РЕНАМО піднімала питання про зміну державної символіки, в тому числі про позбавлення від «Калашникова» в гербі і на прапорі, аргументуючи це тим, що «національні символи були прийняті в іншому історичному контексті. Ми живемо у новій реальності, яку необхідно відобразити». Однак ця пропозиція була відхилена парламентською більшістю Мозамбіку.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]