Комуністична партія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Комуністична партіяполітична партія, яка виступає за втілення соціальних принципів комунізму (побудову безкласового суспільства), за допомогою соціалістичного уряду. Назва походить від Маніфесту комуністичної партії, написаного у 1848 році Карлом Марксом і Фрідріхом Енгельсом. Першою комуністичною організацією, що була попередником комуністичних партій, був Союз комуністів, який був створений Марксом у 1847 році.

Комуністична партія, згідно з ленінською теорією, є авангардною партією робітничого класу, попри те є вона правлячою, чи ні, але коли така партія перебуває при владі в конкретній країні, партія вважається найвищим органом диктатури пролетаріату. Теорія Леніна про роль комуністичної партії була розроблена на початку 20-го століття, коли Російська соціал-демократична робітнича партія розділилася на більшовицьку і меншовицьку фракції.

Комуністична партія побудована за принципом демократичного централізму, за яким рішення обраних верхніх керівних органів обов'язкові для виконання всіма нижніми органами і усіма членами; резолюції, які були прийняті більшістю, обов'язкові для виконання усіма.

Список комуністичних партій[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Список комуністичних партій світу