ТВП 09

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Традиція Відповідальність Процвітання 09
чеськ. Tradice Odpovědnost Prosperita 09
логотип
Голова партії:Іржи Поспішіл
Штаб-квартира:Прага
Дата заснування:11 червня 2009
Членство у міжнародних організаціях Європейська народна партія
Ідеологія:ліберальний консерватизм
проєвропеїзм русофобія
Інтернет-сторінка:http://www.top09.cz/

ТВП 09 (Традиція Відповідальність Процвітання 09, також ТОП 09, чеськ. Tradice Odpovědnost Prosperita 09 — TOP 09) — правоцентристська політична партія в Чехії.

Ядром партії стали колишні члени Християнсько-демократичного союзу — Чехословацької народної партії, що вийшли з його складу на чолі з Мирославом Калоусеком, який заснував нову партію. Нині лідером партії є міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберг. Партія виступає за скорочення бюджетного дефіциту, урізування фінансування державного апарату і реформи в галузі соціального забезпечення та охорони здоров'я. Також ТВП 09, на відміну від більшості політичних партій Чехії, є однозначно проєвропейською.

Незадовго до парламентських виборів 2010 року Громадянська демократична партія в передвиборних плакатах поширила чутки про можливий союз партії ТВП 09, яка за результатами передвиборних опитувань може розраховувати на одну з найбільших фракцій в Палаті депутатів, з Чеської соціал-демократичною партією; пізніше Карел Шварценберг повністю відкинув можливість укладення такого союзу як неприйнятну для його партії.

На виборах у Палату депутатів у 2010 році партія отримала 873 833 (16,7 %) голосів і згодом стала брати участь у правому уряді Петра Нечаса, в якому Шварценберг став міністром закордонних справ.

Посилання[ред. | ред. код]