Бразилія в Першій світовій війні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бразилія
Перша світова війна
Антанта
Вступ у війну
Дата: 26 жовтня 1917
Причина: домовленість з США
Вихід з війни
Дата: 1918
Причина: перемога Антанти
Результати
Результат:
Політичні зміни: підписала Версальський мир як країна-переможець
Союз з США
Вступ у Лігу Націй
Територіальні зміни: не відбулося
Політичне керівництво
Політичні лідери: Браз Гомес
Збройні сили
Збройні сили: Весь склад ВМС Бразилії
полк ВПС Бразилії В Європі
медична місія в Європі.
Командувачі:
Битви: морські битви в Атлантиці, повітряні бої в Європі.
Бразилія не воювала наземними силами

Бразилія в Першій світовій війні — період в історії країни у 1917—1918 рр., коли вона виступала в війні на боці країн Антанти.

Економічний розвиток перед війною[ред. | ред. код]

У 19141917 роки війни відбулося помітне промислове зростання Бразилії. Найзначніше зростання було в легкій (насамперед харчовій) промисловості. Разом з тим зросла і гірничодобувна промисловість. За період з 1915 по 1919 роки з'явилося понад 5,9 тис. нових підприємств, а вартість промислової продукції майже подвоїлася. Бюджет країни та підприємці отримували високі прибутки від військових поставок[1].

Вступ у війну[ред. | ред. код]

З початком війни Бразилія проголосила нейтралітет (4 серпня 1914 року). Але, після проголошення Німеччиною необмеженої підводної війни, в результаті якої було потоплено кілька бразильських кораблів, Бразилія оголосила війну Німеччині 26 жовтня 1917.

Внесок Бразилії в перемогу Антанти був більш ніж скромним. З військової точки зору участь Бразилії у війні було чисто символічною. Тим не менш, Бразилія єдина країна Південної Америки, яка брала участь у бойових діях Першої світової війни. Бразильський флот брав участь у бойових діях в Атлантичному океані, також підрозділи бразильських ВПС були спрямовані на Західний фронт[2].

Усвідомлюючи слабкість армії генерали відмовилися посилати сухопутні війська вЄвропу в допомогу Антанті. Однак був створений Військово-морський відділ під командуванням адмірала Педро Макса Фернандо Фронтін, до якого увійшли бразильські військово-морські кораблі. Бразильські кораблі вели патрулювання у водах Атлантики. Практично всі вони були в жалюгідному стані або були застарілими. Майже у всіх кораблів була відсутня протипожежна система, не було системи виявлення ворожих підводних човнів і так далі.

Крім цього бразильські льотчики воювали у складі британських ВПС на Західному фронті. Також полк бразильської армії воював у складі французьких військ. 18 серпня 1918 Бразилія направила медичну місію в Європу[3] Після закінчення війни Бразилія розформувала Військово-морський відділ і всі інші формування, що брали участь у війні.

Після війни[ред. | ред. код]

Після війни Бразилія взяла участь у Паризькій мирній конференції, вступила в Лігу націй. Однак в 1926 році вона вийшла з неї, оскільки не отримала постійне місце в Раді Ліги.

Бразилія підписувала Версальський договір як країна-переможець.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Лекции по истории Латинской Америки с. 3. Архів оригіналу за 14 вересня 2016. Процитовано 8 січня 2015. 
  2. Бразилия в 1918—1939 гг. Архів оригіналу за 5 березня 2016. Процитовано 8 січня 2015. 
  3. Новейшая история. 20 век.: В 2 кн. Кн. 1. С. 61.

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Чубарьян А. О. Новейшая история. 20 век.: В 2 кн. Кн. 1 — 320 c.