Космічні війни

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Космічна війна — війна в якій основні військові дії ведуться в космічному просторі. При цьому театрами військових дій можуть бути самі різні, в тому числі за розмірами, області космічного простору (планетні системи, різні області галактики, галактика як ціле, групи галактик і т. д.).

Наразі немає підтверджених випадків ведення космічних воєн. Проте у 80-х роках XX століття Президентом США Рональдом Рейганом нібито була прийнята концепція космічних воєн. Наслідком стало втягування СРСР до перегонів з США і в цій сфері. Згодом дехто з фахівців стверджував що це була спецоперація на дуже високому рівні по виснаженню ресурсів СРСР.

Проте, космічна війна — часта тема науково-фантастичних робіт (особливо в піджанрі «космічна опера»). У фантастиці часто описуються міжзоряні, галактичні і міжгалактичні війни з застосуванням кораблів, що літають з надсвітовою швидкістю між системами і галактиками, оскільки здійснюючи перельоти з досвітовою швидкістю, вести міжзоряну війну хоч і ще можна, але набагато складніше, тоді як міжгалактична війна в цьому випадку взагалі неможлива.

В теорії, за масштабом військових дій можна класифікувати космічні війни в такі види:

  • міжпланетна війна — війна між сторонами, які займають різні планети в одній і тій же планетної системи;
  • міжзоряна війна — війна, в якій основні місця проживання воюючих сторін перебувають у різних але в порівняно близьких у масштабах галактики планетарних системах. В цьому разі війна охоплює лише групу порівняно близьких один до одного в масштабах галактики планетних систем і, отже, в масштабах галактики така війна є локальна війна;
  • галактична війна — війна охоплює або всю галактику або окремі досить великі в масштабах галактики області, нерідко прямо чи опосередковано впливаючи на геополітичну ситуацію в усій галактиці (тут спостерігається явна аналогія з двома Світовими війнами на Землі);
  • міжгалактична війна — війна, коли основні місця проживання воюючих сторін знаходяться в різних галактиках. Може охоплювати цілі групи галактик.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]