Нова держава (Португалія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Історія Португалії
Coat of arms of Portugal (Lesser).svg
Давня історія
Графство Портукаленсе
Незалежність Португалії
Португальська імперія
Географічні відкриття
Лісабонський землетрус
Революція 1910 року
Тимчасовий уряд
Перша Республіка
Військова диктатура
Нова держава
Колоніальна війна
Революція гвоздик
Рада національного порятунку
Третя Республіка
Expo 1998 і Євро 2004

Портал «Португалія»

«Нова держава» (порт. Estado Novo) — політичний режим, який встановився в Португалії внаслідок військового перевороту 28 травня 1926 року. Антоніу де Олівейра Салазар захопив контроль над країною на початку 1930-х, і його могутність тривала до 1968 року, коли через хворобу він став не в змозі більше керувати країною і вийшов у відставку. Його змінив Марселу Каетану, який правив доти, доки диктаторський режим не був повалений у результаті Революції гвоздик 25 квітня 1974 року.

Обов'язкові елементи початкових шкіл часів Нової держави: Салазар, хрест Розп'яття і Амеріку Томаш

У період Нової держави Португалія розглядалася як диктатура, і в сенсі ставлення до опозиції, і в зовнішній політиці, і навіть в методах управління режимом. Формально існували вибори, але вони завжди заперечувались опозицією, яка звинувачувала владу у фальсифікації результатів і нехтуванні принципів пропорційності. Всі обрані депутати до Національної Асамблеї належали винятково до однієї партії — Національної єдності. Крім того, всі три президенти Нової держави були представниками Національної єдності: Антоніу Ошкар де Фрагозу Кармона (чотири мандати 1926—1951), Франсішку Кравейру Лопеш (три мандати 1951—1958), Амеріку Томаш (один мандат 1958—1974).

Фрагмент реставрації у в'язниці Пеніша (для політичних в'язнів) часів диктаторського режиму Салазара

Нова держава утримувала політичну поліцію, PIDE (порт. Polícia internacional e de Defesa do Estado) — Поліція з міжнародних справ і захисту держави), а пізніше DGS (порт. Direcção Geral de Segurança) — Генеральне управління безпеки), що було започатковане як PVDE (порт. Polícia de Vigilancia e Defesa do Estado) — Поліція нагляду та захисту держави, що переслідували будь-яку опозицію.

Колоніальна політика країни, яка утримувала колонії аж до 1970-х років, на відміну від більшості європейських держав, головним чином пояснювалася тим, що підтримка колоніальної імперії була частиною португальського історичного образу в ідеології режиму.

Незважаючи на всі протистояння при участі в світових форумах ООН, Португалія проводила політику сили, з початку 1960-х років докладаючи величезних зусиль для військового утримання колоній в боротьбі з групами прихильників незалежності в Анголі, Гвінеї і Мозамбіку.

З економічної точки зору, режим проводив політику сприяння промисловості, яка вилилася в розподіл португальського ринку між кількома промисловими групами. До шістдесятих років країна залишалася бідною, що стимулювало еміграцію, але з 1960-х років почався період економічного розвитку і зростання.

Див. також[ред.ред. код]


Португалія Це незавершена стаття з історії Португалії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.