Arab (автовиробник)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Arab
Arab Motors
Тип автомобілебудівна компанія і модель автомобіляd
Галузь Автомобілебудування
Засновано 1926
Засновник(и) Рейд Рейлтон
Джон Перрі-Томас
Закриття (ліквідація) 1928
Штаб-квартира Летчуерт, Англія
Ключові особи Генрі Спарріер
Продукція Транспортні засоби
Клієнти Близько 12

Arab (Араб) — з 1926 року англійський виробник автомобілів. Штаб-квартира розташована в місті Летчуерт. У 1928 році компанія припинила виробництво автомобілів.

Заснування компанії[ред. | ред. код]

Рейд Рейлтон
Джон Перрі-Томас за кермом свого автомобіля Babs під час побиття світового рекорду швидкості на суші 28 квітня 1926 року

Рейд Рейлтон і Джон Перрі-Томас, що звільнилися з компанії Leyland Motors, присвятили себе двом абсолютно різним заняттям. Рейлтон заснував компанію Arab, яка повинна була спеціалізуватися на виробництві спортивних автомобілів для міжнародних змагань, за прикладом Alfa Romeo, а Перрі-Томас влаштувався на роботу в гоночну команду, що спеціалізувалася на встановленні світових рекордів зі швидкості руху.

Початок виробництва автомобілів[ред. | ред. код]

Arab Super Sport 1927 року

Автомобіль з'явився після дискусій між Джоном Перрі-Томасом (інженером-конструктором з Leyland Motors), Рейдом Рейлтоном (його помічником) та Генрі Спарріером, головою Leyland Motors. Leyland виготовили 50 чотирициліндрових блоків циліндрів, призначених для використання в швидких розвізних фургонах, але проект не отримав розвитку. Троє осіб обговорювали, що робити з блоками, і було узгоджено виробництво 2-літрового спортивного автомобіля. Був побудований прототип для тестування нового двигуна з використанням шасі Enfield-Allday, автомобіль був доставлений в Бруклендс на "Пасхальну зустріч" 1924 року. Двигун мав верхній розподільчий вал з таким самим незвичайним методом амортизації клапанів, що використовував листові ресори, як і на Leyland Eight Перрі-Томаса. Крутний момент передавався до задніх коліс через 4-ступінчату коробку передач Moss та гіпоїдний задній міст ENV. Це був один з перших англійських автомобілів, що використовував електричний паливний насос. У 1926 році було розпочато виробництво двох варіантів на заводі в місті Летчуерт (завод раніше використовувала автомобілебудівна компанія Phoenix): низькорамної спортивної моделі та високорамної з кузовом туринг. Були доступні дво- та чотиримісні кузови на високому шасі (Arab Sport) за 525 фунтів стерлінгів і лише двомісні на низькому шасі (Arab Super Sport) за 550 фунтів стерлінгів.

Припинення виробництва автомобілів. Закриття компанії[ред. | ред. код]

Перрі-Томас помер у березні 1927 року, намагаючись побити світовий рекорд швидкості на землі на своєму автомобілі Babs, а з його смертю Рейлтон втратив інтерес до автомобілів Arab. Завод у Летчуерті був закритий у січні 1928 року, після того, як було виготовлено всього близько 6 або 7 машин, які мали взяти участь у великих змаганнях, але з іншими приватними командами. Залишки деталей були куплені компанією Thomson & Taylor з Бруклендса, в якій Рейлтон працював. Було виготовлено ще кілька автомобілів. Загальна кількість автомобілів становила близько 12. Автомобілі були вражаюче швидкими: з двомісним кузовом і високим шасі розганялися до 80 миль/год, а Super Sport були здатні їхати 140 км/год. Один автомобіль з високим шасі мав наддув і розганявся до 169 км/год.

Проте, Рейлтон не залишив автомобільну промисловість, і після Другої світової війни активно брав участь в розробці автомобілів Rover, Ford і Bentley, отримавши за це в 1956 році лицарський орден.

До наших днів дійшло всього два автомобіля з низьким шасі.

Список автомобілів Arab[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Georgano, N. (2000). Beaulieu Encyclopedia of the Automobile. London: HMSO. ISBN 1-57958-293-1.
  • Culshaw; Horrobin (1974). Complete Catalogue of British Cars. London: Macmillan. ISBN 0-333-16689-2.
  • Baldwin, N. (1994). A-Z of Cars of the 1920s. Devon, UK: Bay View Books. ISBN 1-870979-53-2.
  • Demaus, A. B. (March 1984). "The Arab". The Automobile2: 32–37.
  • Walker, Nick (2007). British Sports & Thoroughbred Motor Cars 1919–1939. Beaworthy: Herridge & Sons. p. 33. ISBN 978-1-906133-01-6.