Гай Плавцій Венокс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гай Плавцій Венокс
Народився невідомо
Помер невідомо
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик
Посада цензор
Термін 312 рік до н. е.
Рід Плавції

Гай Пла́вцій Вено́кс (лат. Gaius Plautius Venox, іноді неправильно передають його ім'я як Гай Плавтій Венокс; IV століття до н. е.) — політик часів Римської республіки, цензор 312 року до н. е.

Біографічні відомості[ред. | ред. код]

Походив з плебейського роду Плавціїв, що вів своє походження з міста Пренесте з Лаціо. Про молоді роки, батьків відомостей не збереглося.

312 року до н. е. його було обрано цензором разом з Аппієм Клавдієм Цеком. Під час їхнього цензорства почалося будівництво першого водогону в Римі — Аква Аппія. Аппій Клавдій запропонував реформу сенату, яка передбачала зміну системи комплектації його, до якої він включив навіть декількох вільновідпущенніків. Гай Плавцій або одразу сложив з себе повноваження на знак незгоди з комплектацією, або ж відбув усі належні за терміном півтора року і склав повноваження, як це й передбачалося традицією, але Аппій Клавдій це не зробив разом з ним, через що назва водогону була надана за ім'ям того цензора, який ще залишався на посаді. Про подальшу долю Гая Плавція Венокса згадок немає.

Джерела[ред. | ред. код]