Публій Ліциній Красс (консул 97 року до н. е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Публій Ліциній Красс
Інші імена Дів
Народився невідомо
Помер 87 до н. е.

самогубство
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, військовий очільник
Звання консул
Термін 97 рік до н.е.
Попередник Тіт Дідій
Наступник Гай Кассій Лонгін
Батько Марк Ліциній Красс
Рід Ліцинії
Дружина Венулія
Діти 3 сини

Публій Ліциній Красс Дів (*Publius Licinius Crassus Dives, д/н — 87 до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з впливового плебейського роду Ліциніїв. Син Марка Ліцинія Красса Агеласта. Спочатку не цікавився політичними справами, а більше уваги приділяв накопиченню багатств, звідси його прізвисько Дів. Спершу був фінансовим відкупником у Нарбонській Галії. Відчувши свій майновий стан достатнім, розпочав кар'єру державця. У 102 році до н. е. стає еділом, а вже у 97 році до н. е. обирається консулом (разом з Гнеєм Корнелієм Лентулом). За його ініціативи було прийнято закон щодо заборони людських жертвопринесень та займання магією. Він також був автором закону, яким регулювалися витрати на харчі.

У 9793 роках до н. е. керував провінцією Дальня Іспанія. Тут успішно воював проти лузітан, яких вдалося здолати. За це отримав тріумф.

У 90 році до н. е. був легатом Луція Юлія Цезара під час Союзницької війни. Зазнав невдачі в Луканії. У 89 році обирається цензором (разом з колишнім начальником). Під час їх цензорства був проведений закон про заборону іноземних вин та мазей. З початком протистояння між Луцієм Суллою та Гаєм Марієм спочатку не підтримував жодного.

У 87 році до н. е. був у війську Гнея Октавія, воював проти Гая Марія й Луція Корнелія Цінни. Зазнав поразки й був вбитий чи вимушений того ж року накласти на себе руки після взяття Риму Марієм у 87 році до н. е.

Родина[ред.ред. код]

Дружина — Венулія

Діти:

  • Публій Ліциній Красс (д/н—89 рік до н. е.)
  • Луцій Ліциній Красс (д/н—87 рік до н. е.), страчено за наказом Гая Марія
  • Марк Ліциній Красс (115 — 53 до н. е.), триумвір

Джерела[ред.ред. код]