Публій Ліциній Красс (консул 97 року до н. е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Публій Ліциній Красс
Інші імена Дів
Народився невідомо
Помер 87 до н. е.(-087)
самогубство
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, військовий очільник
Посада консул Римської республіки[d], давньоримський сенатор[d], Цензор і Еділ
Звання консул
Термін 97 рік до н.е.
Попередник Тіт Дідій
Наступник Гай Кассій Лонгін
Конфесія давньоримська релігія
Батько Марк Ліциній Красс
Рід Ліцинії
Дружина Венулія
Діти 3 сини

Публій Ліциній Красс Дів (*Publius Licinius Crassus Dives, д/н — 87 до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з впливового плебейського роду Ліциніїв. Син Марка Ліцинія Красса Агеласта. Спочатку не цікавився політичними справами, а більше уваги приділяв накопиченню багатств, звідси його прізвисько Дів. Спершу був фінансовим відкупником у Нарбонській Галії. Відчувши свій майновий стан достатнім, розпочав кар'єру державця. У 102 році до н. е. стає еділом, а вже у 97 році до н. е. обирається консулом (разом з Гнеєм Корнелієм Лентулом). За його ініціативи було прийнято закон щодо заборони людських жертвопринесень та займання магією. Він також був автором закону, яким регулювалися витрати на харчі.

У 9793 роках до н. е. керував провінцією Дальня Іспанія. Тут успішно воював проти лузітан, яких вдалося здолати. За це отримав тріумф.

У 90 році до н. е. був легатом Луція Юлія Цезара під час Союзницької війни. Зазнав невдачі в Луканії. У 89 році обирається цензором (разом з колишнім начальником). Під час їх цензорства був проведений закон про заборону іноземних вин та мазей. З початком протистояння між Луцієм Суллою та Гаєм Марієм спочатку не підтримував жодного.

У 87 році до н. е. був у війську Гнея Октавія, воював проти Гая Марія й Луція Корнелія Цінни. Зазнав поразки й був вбитий чи вимушений того ж року накласти на себе руки після взяття Риму Марієм у 87 році до н. е.

Родина[ред.ред. код]

Дружина — Венулія

Діти:

  • Публій Ліциній Красс (д/н—89 рік до н. е.)
  • Луцій Ліциній Красс (д/н—87 рік до н. е.), страчено за наказом Гая Марія
  • Марк Ліциній Красс (115 — 53 до н. е.), триумвір

Джерела[ред.ред. код]