Квінт Клелій Сікул (цензор)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Квінт Клелій Сікул
лат. Q.Cloelius Siculus
Народився невідомо
невідомо
Помер невідомо
невідомо
Громадянство Римська республіка
Місце проживання Рим
Діяльність політик
Суспільний стан патрицій
Посада цензор
Термін 378 рік до н. е.
Рід Клелії
Батько Q98109457?
Мати невідомо
Брати, сестри  • Публій Клелій Сікул

Квінт Клелій Сікул (лат. Quintus Cloelius Siculus; V-IV століття до н. е.) — політик часів Римської республіки, цензор 378 року до н. е.

Біографічні відомості[ред. | ред. код]

Про нього відомо вкрай мало. Ймовірно походив з плебейського роду Клеліїв. Не виключається, що він був братом Публія Клелія Сікула, військового трибуна з консульською владою (консулярного трибуна) 378 року до н. е. Згідно з джерелами Квінта Клелія обрано цензором разом з Спурієм Сервілієм Пріском. Подробиць їхнього цензорства, як і подальшої долі Квінта Клелія невідомо. Хоча за непевними даними він міг бути консулом у 372 році до н. е., але відомо, що народні трибуни Гай Ліциній Кальв та Луцій Секстій Латеран висунули нові законопроекти, які викликали опір патриціїв. Закони були відвернені застосуванням права вето інших народних трибунів. Кальв і Латеран у відповідь п'ять років блокували своїм правом вето обрання куріальних посадових осіб, тому Квінт Клелій Сікул не міг би бути обраним консулом.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Тит Лівій, Ab urbe condita, VI 31, 2. (лат.)
  • Friedrich Münzer: Servilius 73). // Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band II A,2, Stuttgart 1923, Sp. 1803. (нім.)