Економіка Хорватії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Національний Банк, Загреб

Хорватія є однією з найрозвиненіших республік колишньої Югославії. Основні економічні галузі в Республіці Хорватії включають сільське господарство, виробництво харчових продуктів, тканини, деревини, обробка металів, хімічні і нафтові галузі промисловості, суднобудування і туризм.

Сільське господарство, рибальство, лісоводство і харчова промисловість[ред.ред. код]

Із загальної кількості 3. 18 мільйонів гектарів сільськогосподарської землі, 63,5% зайняті під сельсоке господарство, решта землі - пасовища. 80,4% землі під с/х є приватними угіддями, що достатньо сильно впливає на економіку Хорватії. У Хорватії проводяться деякі всесвітньо відомі продукти харчової промисловості - "Slavonski kulen" (відома Славонійськая салямі), "Dalmatinski prshut" (Далматінськая копчена шинка), "Istarski prshut" (Істріанськая продимлена шинка) і "pashki sir" (сир з острова Паг). У Хорватії налічується 18 фабрик для переробки риби, які в 1999р. провели в цілому 12 200 тонн різних рибних виробів. "Mariculture", тобто розведення риби і молюсків, стає все більш і важливішим. У 1998р. продукція з прісноводої риби склала приблизно 5 800 тонн, а з морської - приблизно 1 500 тонн. Нова потокова лінія, тунець, якого розводять спеціально для японського ринку, була запущена в 1997р. Із загальної кількості 2. 1 мільйона гектарів хорватських лісів і областей лісистої місцевості, 80 % - знаходяться в державній власності, а інше знаходиться в приватних руках. Хвоя становить 12,7% лісів. Виробництво продовольства, напоїв і тютюну приносить 20,6% всього хорватського ВВП.

Індустрія Хорватії[ред.ред. код]

Хорватський індустріальний сектор інтенсивно змінюється, як і вся економіка Хорватії. Повномасштабні ефекти і стратегічно продумане реструктурування цього сектора очевидно в багатьох областях. А саме, приватизація, зміцнення експорту на західні ринки, розвиток нових виробів і застосування нововведень до існуючих виробів і виробничих процесів, збільшення рівня і стандартів якості, створення умов для захисту навколишнього середовища, досягнення ефективності вартості, і т.д. Промисловість в наш час[Коли?] становить приблизно 20% валового національного продукту Хорватії, який наближається до рівня Європейського союзу. Рівень виробництва промисловості, за попередніми оцінками, становить приблизно 93 мільярди HRK на 1999 р. з рівнем зайнятості населення в 293 000 чоловік, що становить 27% всієї робочої сили Хорватії. Індустріальні товари становлять 97% всього експорту Хорватії.

Туризм[ред.ред. код]

Хоча Хорватія розташована в самому серці Європи, близько до центральних європейських столиць, вона зуміла підтримала добре збережене природне навколишнє середовище. На всій своїй території Хорватія пропонує різноманітні види і форми туризму, включаючи полювання і вилов риби, здоровий туризм з 19 континентальними і морськими курортами, навігаційний туризм з 44 пристанями для яхт і приблизно 15 000 місць, стрибки у воду, релігійний туризм і різні круїзи. Численні культурні пам'ятники, наприклад, Дубровник і національні парення захищені ЮНЕСКО. Хорватське побережжя залишається привабливим протягом всього року завдяки своєму помірному клімату.

Будівництво[ред.ред. код]

В 1999р. у хорватській будівельній індустрії, важливій національній промисловості, було задіяно 68 844 службовців в 11 280 компаніях. Повна вартість контрактів на будівництво, виконаних за кордоном, склала 123 мільйони USD, 97% з яких були запрацьовані в Європі. У 1998р. було побудовано 12 557 квартир загальною площею 1 040 000 м², що відповідає середньому рівню будівництва за попередні три роки.

Торгівля[ред.ред. код]

Майже 50% хорватських економічних об'єктів беруть участь в дистрибутивній торгівлі. Ця діяльність використовує 15% всієї робочої сили і проводить приблизно 10% хорватського валового внутрішнього продукту, який робить цю область надзвичайно важливої для всієї економіки країни. Загальний дохід, досягнуті цією галуззю в 1998 р. налічував 19 мільярдів USD.

Джерела[ред.ред. код]