Цей список належить до вибраних списків української Вікіпедії
Перевірена версія

Список судинних рослин Гібралтару

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Флора Гібралтару)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Список судинних рослин Гібралтару
Гібралтар
Фл. районування
ЦарствоГоларктика
БіомСередземноморські ліси і чагарники
Місцевість
КонтинентЄвропа
АкваторіяГібралтарська протока
КраїнаВелика Британія
Шкали
За систематикоюсудинні рослини
Геологічний віксучасність
Особливості
Визначні раритетні видиIberis gibraltarica, Limonium emarginatum, Silene tomentosa
Ключові індикаторні видиCerastium gibraltaricum, Thymus willdenowii
Видовий обсяг636
Чужорідні видиагава американська, алое деревоподібне

Гібралтар є батьківщиною та місцем зростання різноманітного рослинного світу — пальми, лаванда, жасмин, ломиніс, жимолость, герані й бугенвілея ростуть пліч-о-пліч із багатьма рідкісними видами, включно з двома ендеміками — Iberis gibraltarica і Limonium emarginatum. З-поміж судинних рослин Гібралтару налічується 37 видів судинних спорових, 8 — голонасінних і решта, 591 вид покритонасінних.

Рослинність Гібралтару має, в основному, типовий середземноморський характер. Вона складається переважно зі щільних чагарникових заростей, відомих як макі, але є й інші області; більш відкритих і більш низьких чагарників, відомих як гарига. Крім чагарників є рослинні угруповання великих морських скель; обмежена, але важлива скеляста берегова лінія; унікальні великі піщані схили східної сторони; скелясті вапнякові виступи й тріщини; степові угруповання на Млиновому пагорбі і залишки піщаного перешийка, який пов'язує Гібралтар та Іспанію. Гібралтар складений з вапняків, що мають лужну реакцію, на відміну від гір у довколишній Іспанії, які в значній мірі пісковикові з більш кислими ґрунтами. У результаті цього є багато видів, що мешкають на Скелі, які є рідкісними або відсутні в навколишніх областях. У той же час, геологія Скелі схожа на геологію Північної Африки, і тому є види, спільні для цих двох регіонів. Згадані фактори забезпечують різноманіття середовищ існування, що зумовлює розмаїття флори, в тому числі існування деяких рослин, які є унікальними для Скелі. Більшість представників флори Гібралтару — це місцеві види, але є деякі завезені й натуралізовані. Основні місяці цвітіння — це березень–травень, але квіти можна побачити в Гібралтарі практично цілий рік. Найменше квітів спостерігається в літні місяці (липень — серпень), коли дуже мало опадів. Незабаром після перших дощів у вересні знов починається квітування багатьох рослин, яке триває до листопада. Ряд видів були завезені в Гібралтар навмисно або випадково. Багато з них потрапили з країн із кліматом, подібним до гібралтарського — наприклад, Південної Африки і частини Південної та Центральної Америки. Вони легко поширюються, а іноді й витісняють аборигенні види. Серед таких рослин: Oxalis pes-caprae, агава американська, Carpobrotus edulis, які були завезені для того, щоб закріпити великі східні піщані схили; також опунція фікус-індіка, Freesia refracta, алое деревоподібне.

Регіональні особливості

[ред. | ред. код]

Макі — це щільні, майже непроникні зарості дрібних дерев і чагарників висотою від 3 до 5 метрів разом з повзучими і виткими рослинами. Основна частина Верхньої Скелі включає цей тип рослинності. Основні дерева й чагарники, знайдені тут: Rhamnus alaternus, Osyris quadripartita, маслина європейська, Pistacia lentiscus, Pistacia terebinthus, Bupleurum fruticosum, Smilax aspera, Clematis cirrhosa, Aristolochia baetica, Asparagus album, Lonicera implexa, Ruscus hypophyllum, Coronilla valentina subsp. glauca, Calicotome villosa, Teucrium fruticans, лавр благородний, Celtis australis, Ceratonia siliqua, Chamaerops humilis, Ephedra fragilis, жасмін кущовий, Prasium majus.

Гарига

[ред. | ред. код]

Гарига складається з досить розрідженої рослинності, утвореної низькими чагарниками (від колін по пояс). Цей біоценоз не надто поширений і зазвичай зустрічається в південних частинах Скелі. Більш відкрита природа цього типу рослинності врізноманітнює флористичний склад порівняно з макі. Багато з чагарників, знайдених у макі, зростають також в гаригах. Серед них багато запашних: Teucrium lusitanicum, розмарин, Ruta angustifolia, Sideritis arborescens, Lavandula dentata, Lavandula multifida. Тут також ростуть Euphorbia squamigera, Stipa tenacissima, Teline linifolia, Chamaerops humilis. На невеликій території вздовж Середземного шляху зростають Cistus albidus, Cistus salvifolius. Це досить дивно, бо це рослини кислих ґрунтів. Це має означати, що ця зона є більш кислою, ніж її оточення. Серед цибулинних рослин буяють Scilla peruviana, Urginea maritima, Allium ampeloprasum, Gladiolus communis, Asphodelus aestivus, Asphodelus albus. Поширені також інші трав'янисті рослини, які створюють різноманітні аспекти у весняні місяці (березень — травень).

Скельні оголення порід

[ред. | ред. код]

Вапнякові скелі на півночі і заході Гібралтару, скелястий верхній виступ і оголення, також узбіччя в межах макі забезпечують середовища проживання, в яких можна знайти велику кількість цікавих й унікальних видів. Тут зростає Silene tomentosa — дуже рідкісна рослина, якої немає більш ніде у світі. Ця рослина вважалася вимерлою, поки її заново не відкрили в 1994 році. Іншими рослинами є Iberis gibraltarica — рослина з Північної Африки, яка ніде в Європі, крім Гібралтару не росте, Cerastium gibraltaricum також унікальна в Гібралтарі, Saxifraga globulifera var. gibraltarica — унікальний гібралтарський різновид, Thymus willdenowii — поширений дуже локально і дуже рідкісний загалом вид. Крім цих унікальних рослин, тут також ростуть Iris filifolia, гвоздика садова, Scilla peruviana, Narcissus papyraceus, які вегетують у величезних кількостях між листопадом і січнем, Colchicum lusitanum, Lobularia maritima, ротики садові, які також можна знайти на стінах і дахах будинків у цих районах Гібралтару, Gladiolus communis, Euphorbia characias, Aeonium arboreum і багато інших. Саме в цьому середовищі проживання можна знайти 10 видів диких орхідей, притаманних Гібралтару. Вони дуже рідкісні і їх важко виявити: офрис бджолоносна, Ophrys fusca, Ophrys lutea, Ophrys tenthredinifera, Ophrys bombyliflora, Ophrys speculum, Gennaria diphylla, Serapias parviflora, скрученик спіральний, плодоріжка пірамідальна.

Морські скелі та берегова лінія

[ред. | ред. код]

Це, здавалося б, негостинне навколишнє середовище, бите східними і південно-західними вітрами і морськими бризами, забезпечує ідеальне місце існування для деяких рослин, які зустрічаються тільки поблизу моря. До них належить Limonium emarginatum — рослина, яка, як вважають, є видом з Північної Африки і дуже рідко зустрічаються в інших країнах Європи. Інші види, знайдені тут — Crithmum maritimum, Suaeda vera, Limonium sinuatum, Pallenis maritima, Frankenia laevis; Jacobaea maritima. Тут також зростають дуже рідкісні Senecio leucanthemifolius і Mesembrianthemum crystallinum.

Великі східні піщані схили

[ред. | ред. код]

Ці доісторичні консолідовані піщані дюни, створені вітром у той час, коли рівень моря був значно нижчим, ніж тепер, і піщані рівнини простягалися на схід від Гібралтару. Цей піщаний ґрунт дає унікальне середовище проживання не тільки для рослин піщаних пляжів, а й для багатьох інших. Рослини, які можуть вижити в цьому середовищі пристосовані витримувати насичені сіллю вітри, високі температури без укриття від сонця і брак води. Тут зростає Ononis natrix ramosissima var. gibraltarica унікальний для Гібралтару. Також ростуть миколайчики приморські, Linaria pedunculata, морква дика, Cyperus capitatus, Silene nicaeensis, Silene littorea, люцерна приморська, Pancratium maritimum, Dipcadi serotinum, Euphorbia boetica, Cachrys libanotis, Cakile maritima, цибуля круглоголова, Crucianella maritima, Delphinium nanum, Dianthus broteri, мачок жовтий, Lotus creticus, Malcolmia littorea, Verbascum giganteum. Деякі з цих видів зустрічаються також на кладовищі Норт Фронт — залишку піщаного перешийка, який відділяв Скелю від материкової частини Іспанії.

На Млиновому пагорбі знаходиться плоска, віяна вітрами місцевість, з тонким, бідним кам'янистим ґрунтом. Попри все це, Млиновий пагорб — скарбниця видів рослин. Навесні він буяє кольорами, хоча і не тривалий період. Тут є ряд видів, які не зустрічаються в інших місцях на Скелі, в тому числі Crocus serotinus salzmannii, Salvia verbenaca, Echium parviflorum, Plantago serraria, Hedysarum coronarium, Mantisalca salmantica, Minuartia geniculata, Lotus tetragonolobus, Lathyrus annuus. Інші важливі рослини, які ростуть тут краще, ніж у будь-якому іншому місці це — Ornithogalum orthophyllum, Romulea clusiana, Moraea sisyrinchium, огірочник лікарський, Ecballium elaterium, Echium plantagineum.

Список судинних рослин Гібралтару

[ред. | ред. код]
Латинська назва Автор таксона Статус МСОП Зображення
Судинні спорові
Клас: Хвощеподібні (Equisetopsida)
Порядок: Хвощові (Equisetales)
Родина: Хвощові (Equisetaceae)
Equisetum ramosissimum Desf.
Equisetum telmateia Ehrh.
Клас: Ізоетопсиди (Isoetopsida)
Порядок: Isoetales
Родина: Молодильникові (Isoetaceae)
Isoetes durieui Bory
Isoetes histrix Bory
Isoetes setacea Lam.
Порядок: Плаункові (Selaginellales)
Родина: Плаункові (Selaginellaceae)
Selaginella denticulata (L.) Spring LC
Клас: Псилотоподібні (Psilotopsida)
Порядок: Вужачкоподібні (Ophioglossales)
Родина: Вужачкові (Ophioglossaceae)
Ophioglossum lusitanicum L.
Порядок: Псилотоподібні (Psilotales)
Родина: Псилотові (Psilotaceae)
Psilotum nudum (L.) P. Beauv.
Клас: Папоротеподібні (Polypodiopsida)
Порядок: Деревоподібні папороті (Cyatheales)
Родина: Dicksoniaceae
Culcita macrocarpa C.Presl
Порядок: Hymenophyllales
Родина: Hymenophyllaceae
Vandenboschia speciosa (Willd.) G.Kunkel
Порядок: Osmundales
Родина: Osmundaceae
Osmunda regalis L.
Порядок: Багатоніжкові (Polypodiales)
Родина: Безщитникові (Athyriaceae)
Athyrium filix-femina (L.) Roth
Diplazium caudatum (Cav.) Jermy
Родина: Щитникові (Dryopteridaceae)
Dryopteris filix-mas (L.) Schott
Dryopteris guanchica Gibby & Jermy
Polystichum aculeatum (L.) Roth
Polystichum setiferum (Forssk.) Woyn.
Родина: Птерисові (Pteridaceae)
Adiantum capillus-veneris L. LC
Anogramma leptophylla (L.) Link LC
Cheilanthes acrostica (Balb.) Tod.
Cheilanthes guanchica Bolle
Cheilanthes pteridioides (Reich.) C. Chr.
Cheilanthes tinaei Tod.
Cosentinia vellea (Aiton) Domin
Pteris incompleta Cav.
Pteris vittata L.
Родина: Davalliaceae
Davallia canariensis (L.) Sm.
Родина: Аспленієві (Aspleniaceae)
Asplenium billotii F.W.Schultz
Asplenium ceterach L.
Asplenium hemionitis L.
Asplenium hispanicum (Coss.) Greuter & Burdet
Asplenium marinum L.
Asplenium onopteris L.
Asplenium sagittatum (DC.) A. J. Bange
Родина: Багатоніжкові (Polypodiaceae)
Polypodium cambricum L.
Родина: Теліптерисові (Thelypteridaceae)
Cyclosorus dentatus (Forssk.) Ching
Thelypteris palustris Schott
Голонасінні
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Порядок: Соснові (Pinales)
Родина: Соснові (Pinaceae)
Juniperus communis L. LC
Juniperus oxycedrus L. LC
Juniperus phoenicea L. LC
Pinus halepensis Mill. LC
Pinus pinaster Aiton LC
Pinus pinea L. LC
Taxus baccata L. LC
Клас: Гнетоподібні (Gnetopsida)
Порядок: Ефедрові (Ephedrales)
Родина: Ефедрові (Ephedraceae)
Ephedra fragilis Desf. LC
Покритонасінні
Клас: Дводольні (Magnoliopsida)
Порядок: Букоцвіті (Fagales)
Родина: Букові (Fagaceae)
Quercus coccifera L.
Quercus rotundifolia Lam.
Порядок: Розоцвіті (Rosales)
Родина: Ільмові (Ulmaceae)
Celtis australis L.
Родина: Шовковицеві (Moraceae)
Ficus carica L. LC
Родина: Кропивові (Urticaceae)
Parietaria judaica L.
Parietaria lusitanica L.
Parietaria mauritanica Durieu
Urtica membranacea Poir.
Родина: Розові (Rosaceae)
Crataegus monogyna Jacq.
Rosa sempervirens L.
Rubus ulmifolius Schott
Sanguisorba minor Scop.
Родина: Rhamnaceae
Frangula alnus L.
Rhamnus alaternus L.
Rhamnus lycioides L.
Порядок: Santalales
Родина: Santalaceae
Osyris quadripartita Salzm. ex Decne.
Thesium humile Vahl
Порядок: Piperales
Родина: Хвилівникові (Aristolochiaceae)
Aristolochia baetica L.
Порядок: Гвоздикоцвіті (Caryophyllales)
Родина: Nyctaginaceae
Mirabilis jalapa L.
Родина: Гречкові (Polygonaceae)
Emex spinosa (L.) Campd.
Polygonum aviculare L.
Polygonum equisetiforme Sm.
Rumex bucephalophorus L.
Rumex conglomeratus Murray
Rumex crispus L.
Rumex intermedius DC.
Rumex pulcher L.
Rumex scutatus L.
Родина: Амарантові (Amaranthaceae)
Achyranthes sicula (L.) All.
Amaranthus blitoides S.Watson
Amaranthus blitum L.
Amaranthus muricatus (Moq.) Hieron.
Arthrocnemum fruticosum (L.) A.J.Scott
Atriplex halimus L.
Atriplex patula L.
Atriplex prostrata Boucher ex DC.
Beta vulgaris L.
Chenopodiastrum murale (L.) S. Fuentes et al.
Chenopodium album L.
Chenopodium opulifolium Schrad. ex W.D.J.Koch & Ziz
Dysphania ambrosioides L.
Halimione portulacoides (L.) Aellen
Salsola kali L.
Suaeda vera J.F.Gmel.
Родина: Багринові (Phytolaccaceae)
Phytolacca americana L.
Phytolacca dioica L.
Родина: Аїзові (Aizoaceae)
Carpobrotus edulis (L.) N.E.Br.
Mesembryanthemum crystallinum L.
Mesembryanthemum nodiflorum L.
Родина: Портулакові (Portulacaceae)
Portulaca oleracea L.
Родина: Гвоздичні (Caryophyllaceae)
Arenaria serpyllifolia L.
Cerastium gibraltaricum Boiss.
Cerastium glomeratum Thuill.
Corrigiola litoralis L.
Dianthus broteri Boiss. & Reut.
Dianthus caryophyllus L.
Herniaria lusitanica Chaudhri
Minuartia geniculata (Poir.) Thell.
Minuartia hybrida (Vill.) Schischk.
Paronychia argentea Lam.
Petrorhagia nanteuilii (Bumat) P.W.Ball & Heywood
Petrorhagia dubia (Raf.) G. Lopez & Romo
Polycarpon tetraphyllum (L.) L.
Sagina apetala Ard.
Sagina maritima G.Don
Saponaria officinalis L.
Silene colorata Poir.
Silene gallica L.
Silene latifolia Poir.
Silene littorea Brot.
Silene nicaeensis All.
Silene nocturna L.
Silene obtusifolia Willd.
Silene tomentosa Otth
Silene vulgaris (Moench) Garcke
Spergula arvensis L.
Spergularia fimbriata Boiss. & Reuter
Spergularia marina (L.) Griseb.
Stellaria media (L.) Vill.
Stellaria pallida (Dumort.) Piré
Родина: Тамариксові (Tamaricaceae)
Tamarix gallica L.
Tamarix parviflora DC. LC
Родина: Франкенієві (Frankeniaceae)
Frankenia laevis L.
Frankenia pulverulenta L.
Родина: Кактусові (Cactaceae)
Opuntia ficus-indica (L.) Mill. DD
Родина: Кермекові (Plumbaginaceae)
Limonium emarginatum (Willd.) Kuntze
Limonium sinuatum (L.) Mill.
Порядок: Жовтецевоцвіті (Ranunculales)
Родина: Жовтецеві (Ranunculaceae)
Clematis cirrhosa L.
Clematis flammula L.
Delphinium nanum DC.
Delphinium pentagynum Lam.
Ranunculus paludosus Poir.
Ranunculus bullatus L.
Ranunculus ficaria L.
Ranunculus muricatus L.
Ranunculus trilobus Desf.
Родина: Макові (Papaveraceae)
Glaucium flavum Crantz
Papaver dubium L.
Papaver hybridum L.
Papaver rhoeas L.
Papaver somniferum L.
Родина: Руткові (Fumariaceae)
Fumaria sepium Boiss. & Reut.
Fumaria agraria Lag.
Fumaria bastardii Boreau
Fumaria capreolata L.
Порядок: Лавроцвіті (Laurales)
Родина: Лаврові (Lauraceae)
Laurus nobilis L.
Порядок: Капустоцвіті (Brassicales)
Родина: Каперсові (Capparaceae)
Capparis spinosa L.
Родина: Капустяні (Brassicaceae)
Biscutella megacarpaea Boiss. & Reut.
Biscutella sempervirens L.
Brassica napus L.
Cakile maritima Scop.
Capsella rubella Reut.
Cardamine hirsuta L.
Diplotaxis siifolia Kunze
Hirschfeldia incana (L.) Lagr.-Foss.
Iberis gibraltarica L.
Lepidium didymum L.
Lepidium coronopus (L.) Al-Shehbaz
Lobularia maritima (L.) Desv.
Malcolmia littorea (L.) W.T.Aiton
Raphanus raphanistrum L.
Rapistrum rugosum (L.) All.
Sinapis alba L.
Sisymbrium irio L.
Sisymbrium officinale (L.) Scop.
Succowia balearica (L.) Medik.
Родина: Резедові (Resedaceae)
Reseda luteola L.
Reseda alba L.
Reseda lutea L.
Reseda media Lag.
Порядок: Ломикаменецвіті (Saxifragales)
Родина: Товстолисті (Crassulaceae)
Aeonium arboreum (L.) Webb & Berthel.
Sedum album L.
Sedum rubens L.
Sedum sediforme (Jacq.) Pau
Umbilicus rupestris (Salisb.) Dandy
Родина: Ломикаменеві (Saxifragaceae)
Saxifraga globulifera Desf.
Порядок: Бобовоцвіті (Fabales)
Родина: Бобові (Fabaceae)
Anagyris foetida L.
Anthyllis hamosa Desf.
Anthyllis tetraphylla L.
Anthyllis vulneraria L.
Astragalus boeticus L.
Astragalus hamosus L.
Biserrula pelecinus L.
Bituminaria bituminosa L.
Calicotome villosa (Poir.)Link
Ceratonia siliqua L.
Coronilla repanda (Poir.) Guss.
Coronilla valentina L. LC
Dorycnium rectum (L.)Ser.
Galega officinalis L.
Genista monspessulana (L.)L.A.S.Johnson
Genista linifolia L.
Hedysarum coronarium L.
Hippocrepis multisiliquosa L.
Lathyrus amphicarpos L.
Lathyrus annuus L.
Lathyrus aphaca L.
Lathyrus clymenum L.
Lathyrus setifolius L.
Lathyrus tingitanus L.
Lotus arenarius Brot.
Lotus collinus (Boiss.)Heldr.
Lotus creticus L.
Lotus edulis L.
Lotus ornithopodioides L.
Lotus parviflorus Desf.
Lupinus angustifolius L.
Medicago arabica (L.)Huds.
Medicago intertexta (L.)Mill.
Medicago littoralis Loisel.
Medicago lupulina L.
Medicago marina L.
Medicago minima (L.)L.
Medicago murex Willd.
Medicago orbicularis (L.)Bartal.
Medicago polymorpha L.
Medicago sativa L.
Medicago tornata (L.)Mill.
Medicago truncatula Gaertn.
Melilotus indicus (L.)All.
Melilotus segetalis (Brot.)Ser.
Melilotus sulcatus Desf.
Ononis cossoniana Boiss. & Reut.
Ononis dentata Sol. ex Lowe
Ononis mitissima L.
Ononis natrix L.
Ononis pubescens L.
Ononis reclinata L.
Ononis variegata L.
Ononis viscosa L.
Ornithopus compressus L.
Ornithopus pinnatus (Mill.)Druce
Pisum sativum L.
Retama monosperma (L.)Boiss.
Scorpiurus vermiculatus L.
Scorpiurus muricatus L.
Spartium junceum L.
Tetragonolobus purpureus Moench
Trifolium angustifolium L. LC
Trifolium arvense L.
Trifolium campestre Schreb.
Trifolium cherleri L.
Trifolium fragiferum L.
Trifolium glomeratum L.
Trifolium isthmocarpum Brot.
Trifolium lappaceum L.
Trifolium ligusticum Balb. ex Loisel.
Trifolium nigrescens Viv.
Trifolium pallidum Waldst. & Kit.
Trifolium pratense L. LC
Trifolium repens L.
Trifolium resupinatum L.
Trifolium scabrum L. LC
Trifolium squamosum L.
Trifolium stellatum L.
Trifolium subterraneum L. LC
Trifolium tomentosum L.
Vicia benghalensis L.
Vicia cracca L.
Vicia laxiflora Brot.
Vicia lutea L.
Vicia sativa L.
Vicia villosa Roth
Родина: Китяткові (Polygalaceae)
Polygala rupestris Pourret
Порядок: Квасеницецвіті (Oxalidales)
Родина: Квасеницеві (Oxalidaceae)
Oxalis articulata Savign.
Oxalis corniculata L.
Oxalis pes-caprae L.
Порядок: Геранієцвіті (Geraniales)
Родина: Геранієві (Geraniaceae)
Erodium aethiopicum (Lam.) Brumh. & Thell.
Erodium botrys (Cav.) Bertol.
Erodium chium (Burm.f.) Willd.
Erodium laciniatum (Cav.) Willd.
Erodium malacoides (L.) L'Hér.
Erodium moschatum (L.) L'Hér.
Erodium primulaceum (Lange) Welw. ex Lange
Geranium dissectum L.
Geranium molle L.
Geranium purpureum Vill.
Geranium rotundifolium L.
Порядок: Zygophyllales
Родина: Парнолистові (Zygophyllaceae)
Tribulus terrestris L.
Порядок: Мальпігієві (Malpighiales)
Родина: Льонові (Linaceae)
Linum bienne Miller
Linum strictum L.
Родина: Молочайні (Euphorbiaceae)
Euphorbia boetica Boiss.
Euphorbia characias L.
Euphorbia exigua L.
Euphorbia helioscopia L.
Euphorbia medicaginea Boiss.
Euphorbia peplus L.
Euphorbia pterococca Brot.
Euphorbia segetalis L.
Euphorbia serpens Kunth
Euphorbia squamigera Loisel.
Euphorbia terracina L.
Mercurialis annua L.
Ricinus communis L.
Родина: Clusiaceae
Hypericum perforatum L.
Порядок: Сапіндоцвіті (Sapindales)
Родина: Рутові (Rutaceae)
Ruta angustifolia Pers.
Родина: Симарубові (Simaroubaceae)
Ailanthus altissima (Miller) Swingle
Родина: Анакардієві (Anacardiaceae)
Pistacia lentiscus L.
Pistacia terebinthus L.
Schinus molle L.
Порядок: Виноградові (Vitales)
Родина: Виноградові (Vitaceae)
Vitis vinifera L. LC
Порядок: Мальвоцвіті (Malvales)
Родина: Мальвові (Malvaceae)
Lavatera arborea L.
Lavatera cretica L.
Lavatera mauritanica Durieu
Lavatera trimestris L.
Malva hispanica L.
Malva parviflora L.
Malva sylvestris L.
Родина: Тимелеєві (Thymelaeaceae)
Daphne gnidium L.
Родина: Ладанникові (Cistaceae)
Cistus albidus L.
Cistus salvifolius L.
Helianthemum oelandicum (L.) Dum. Cours.
Порядок: Гарбузоцвіті (Cucurbitales)
Родина: Гарбузові (Cucurbitaceae)
Ecballium elaterium (L.) A.Rich.
Порядок: Миртоцвіті (Myrtales)
Родина: Плакунові (Lythraceae)
Lythrum junceum Banks & Solander LC
Родина: Миртові (Myrtaceae)
Eucalyptus globulus Labill.
Родина: Онагрові (Onagraceae)
Oenothera glazioviana Micheli
Oenothera rosea L'Her. ex Aiton
Порядок: Аралієцвіті (Apiales)
Родина: Аралієві (Araliaceae)
Hedera helix L.
Родина: Окружкові (Apiaceae)
Apium nodiflorum (L.) Lag. LC
Bupleurum fruticosum L.
Cachrys libanotis L.
Crithmum maritimum L.
Daucus carota L.
Elaeoselinum foetidum (L.) Boiss.
Eryngium maritimum L.
Ferula tingitana L.
Foeniculum vulgare Mill.
Kundmannia sicula (L.) DC.
Magydaris panacifolia (Vahl) Lange
Petroselinum crispum (Mill.) Mansf.
Scandix pecten-veneris L.
Smyrnium olusatrum L.
Thapsia villosa L.
Torilis arvensis (Huds.) Link
Torilis nodosa (L.) Gaertn.
Порядок: Вересоцвіті (Ericales)
Родина: Мирсінові (Myrsinaceae)
Anagallis arvensis L.
Родина: Первоцвітові (Primulaceae)
Samolus valerandi L.
Порядок: Губоцвіті (Lamiales)
Родина: Маслинові (Oleaceae)
Fraxinus angustifolia Vahl
Jasminum fruticans L.
Olea europaea L.
Phillyrea latifolia L.
Родина: Вербенові (Verbenaceae)
Verbena officinalis L.
Родина: Глухокропивові (Lamiaceae)
Ajuga iva (L.) Schreb.
Lavandula dentata L.
Lavandula multifida L.
Mentha suaveolens Ehrh.
Micromeria graeca (L.) Benth. ex Rchb.
Nepeta tuberosa L.
Phlomis purpurea L.
Prasium majus L.
Rosmarinus officinalis L.
Salvia verbenaca L.
Sideritis arborescens Salzm. ex Benth.
Stachys arvensis (L.) L.
Stachys circinata L'Hér.
Stachys ocymastrum (L.) Briq.
Teucrium fruticans L.
Teucrium lusitanicum Schreb.
Thymus willdenowii Boiss.
Родина: Ранникові (Scrophulariaceae)
Myoporum laetum G. Forst.
Scrophularia laevigata Vahl
Scrophularia peregrina L.
Scrophularia sambucifolia L.
Verbascum giganteum Willk.
Verbascum sinuatum L.
Родина: Акантові (Acanthaceae)
Acanthus mollis L.
Родина: Вовчкові (Orobanchaceae)
Bellardia trixago (L.) All.
Orobanche amethystea Thuill.
Orobanche crenata Forssk.
Orobanche minor Sm.
Orobanche ramosa Delile ex Decne.
Orobanche sanguinea C.Presl
Parentucellia viscosa (L.) Caruel
Родина: Подорожникові (Plantaginaceae)
Antirrhinum majus L.
Chaenorrhinum villosum (L.) Lange.
Cymbalaria muralis G. Gaertn. et al.
Linaria amethystea (Vent.) Hoffmanns. & Link
Linaria pedunculata (L.) Chaz.
Linaria tristis (L.) Mill.
Misopates orontium (L.) Raf.
Plantago serraria L.
Plantago afra L.
Plantago coronopus L.
Plantago lagopus L.
Plantago major L.
Veronica arvensis L.
Veronica cymbalaria Bodard
Порядок: Тирличецвіті (Gentianales)
Родина: Тирличеві (Gentianaceae)
Blackstonia perfoliata (L.) Huds.
Centaurium erythraea Rafn LC
Centaurium pulchellum (Sw.) Druce LC
Родина: Барвінкові (Apocynaceae)
Gomphocarpus fruticosus (L.) W.T.Aiton
Nerium oleander L. LC
Vinca difformis Pourr.
Родина: Маренові (Rubiaceae)
Crucianella maritima L.
Galium aparine L.
Galium murale (L.) All.
Galium verrucosum Huds.
Rubia peregrina L.
Sherardia arvensis L.
Theligonum cynocrambe L.
Valantia hispida L.
Valantia muralis L.
Порядок: Пасльоноцвіті (Solanales)
Родина: Берізкові (Convolvulaceae)
Calystegia sepium (L.) R.Br.
Convolvulus althaeoides L.
Convolvulus arvensis L.
Convolvulus siculus L.
Convolvulus tricolor L.
Cuscuta planiflora Ten.
Ipomoea purpurea (L.) Roth
Родина: Пасльонові (Solanaceae)
Hyoscyamus albus L.
Mandragora officinarum L.
Nicotiana glauca Graham
Solanum linnaeanum Hepper & P.-M. L. Jaeger
Solanum nigrum L.
Solanum villosum Mill.
Порядок: Шорстколистоцвіті (Boraginales)
Родина: Шорстколисті (Boraginaceae)
Anchusa azurea Mill.
Borago officinalis L.
Cerinthe major L.
Echium boissieri Steud.
Echium creticum L.
Echium gaditanum Boiss.
Echium parviflorum Moench
Echium plantagineum L.
Heliotropium europaeum L.
Omphalodes linifolia L.
Порядок: Черсакоцвіті (Dipsacales)
Родина: Жимолостеві (Caprifoliaceae)
Centranthus calcitrapa (L.) Dufr.
Centranthus ruber (L.) DC.
Cephalaria leucantha (L.) Schrad.
Fedia cornucopiae (L.) Gaertner
Lonicera implexa Aiton
Pycnocomon rutifolium (Vahl) Hoffmgg. & Link
Scabiosa atropurpurea L.
Порядок: Айстроцвіті (Asterales)
Родина: Дзвоникові (Campanulaceae)
Campanula erinus L.
Campanula lusitanica L.
Campanula mollis L.
Campanula rapunculus L.
Jasione montana L.
Trachelium caeruleum L.
Родина: Айстрові (Asteraceae)
Aetheorhiza bulbosa (L.) Cass.
Anacyclus clavatus (Desf.) Pers.
Anacyclus radiatus Loisel.
Andryala integrifolia L.
Anthemis arvensis L.
Arctotheca calendula (L.) Levyns
Asteriscus aquaticus (L.) Less.
Atractylis cancellata L.
Bellis sylvestris Cirillo
Bidens aurea (Aiton) Sherff
Bidens pilosa L.
Calendula arvensis M.Bieb.
Calendula suffruticosa Vahl
Carduus pycnocephalus L.
Carduus tenuiflorus Curtis
Carlina hispanica Lam.
Carlina racemosa L.
Carthamus arborescens L.
Carthamus creticus L.
Centaurea calcitrapa L.
Centaurea melitensis L.
Centaurea pullata L.
Centaurea seridis L.
Chamaemelum fuscatum (Brot.) Vasc.
Chondrilla juncea L.
Cichorium intybus L.
Cichorium pumilum Jacq.
Cladanthus arabicus (L.) Cass.
Cladanthus mixtus (L.) Chevall.
Crepis capillaris (L.) Wallr.
Crepis vesicaria L.
Cynara humilis L.
Dittrichia viscosa (L.) Greuter
Erigeron sumatrensis Retz.
Erigeron bonariensis L.
Erigeron canadensis L.
Filago gallica L.
Filago pygmaea L.
Filago pyramidata L.
Galactites tomentosa Moench
Glebionis coronaria (L.) Cass. ex Spach
Gamochaeta antillana (Urb.) Anderb.
Hedypnois arenaria (Schousb.) DC.
Hedypnois rhagadioloides (L.) F.W.Schmidt
Helichrysum boissieri Nyman
Helminthotheca echioides (L.) Holub
Hyoseris radiata L.
Hyoseris scabra L.
Hypochaeris salzmanniana DC.
Jacobaea maritima (L.) Pelser & Meijden
Jacobaea vulgaris Gaertn.
Lactuca serriola L.
Lactuca tenerrima Pourr.
Leontodon saxatilis Lam.
Mantisalca salmantica (L.) Briq. & Cavill.
Otanthus maritimus (L.) Hoffmanns. & Link
Pallenis maritima (L.) Greuter
Pallenis spinosa (L.) Cass.
Phagnalon saxatile (L.) Cass.
Pseudognaphalium luteoalbum (L.) Hilliard & B. L. Burtt
Pulicaria odora (L.) Rchb.
Reichardia gaditana (Willk.) Samp.
Reichardia intermedia (Sch.Bip.) Samp.
Reichardia picroides (L.) Roth
Scolymus hispanicus L.
Senecio angulatus L.f.
Senecio leucanthemifolius Poir.
Senecio vulgaris L.
Silybum marianum (L.) Gaertn.
Sonchus asper (L.) Hill
Sonchus oleraceus L.
Sonchus tenerrimus L.
Symphyotrichum squamatum (Spreng.) G.L.Nesom
Tolpis barbata (L.) Gaertn.
Tragopogon porrifolius L.
Urospermum picroides (L.) Scop. ex F.W.Schmidt
Xanthium spinosum L.
Xanthium strumarium L.
Клас: Однодольні (Monocotyledones)
Порядок: Лілієцвіті (Liliales)
Родина: Лілійні (Liliaceae)
Fritillaria lusitanica Wikstr.
Родина: Smilacaceae
Smilax aspera L.
Родина: Пізньоцвітові (Colchicaceae)
Colchicum lusitanum Brot.
Порядок: Холодкоцвіті (Asparagales)
Родина: Асфоделові (Asphodelaceae)
Asphodelus albus Mill.
Asphodelus fistulosus L. LC
Asphodelus ramosus L.
Родина: Цибулеві (Alliaceae)
Allium ampeloprasum L.
Allium neapolitanum Cirillo
Allium pallens L.
Allium roseum L.
Allium sphaerocephalon L.
Allium triquetrum L.
Родина: Холодкові (Asparagaceae)
Asparagus albus L.
Asparagus aphyllus L.
Dipcadi serotinum (L.) Medik.
Hyacinthoides hispanica (Mill.) Rothm.
Muscari comosum (L.) Mill.
Muscari parviflorum Desf.
Ornithogalum arabicum L.
Ornithogalum narbonense L.
Ornithogalum orthophyllum Ten.
Ruscus aculeatus L.
Ruscus hypophyllum L.
Scilla autumnalis L.
Scilla peruviana L.
Urginea maritima (L.) Baker
Родина: Агавові (Agavaceae)
Agave americana L.
Dracaena draco L. VU
Родина: Амарилісові (Amaryllidaceae)
Acis autumnalis (L.) Herb.
Narcissus papyraceus Ker Gawl.
Narcissus tazetta L.
Pancratium maritimum L.
Родина: Півникові (Iridaceae)
Crocus serotinus Salisb.
Freesia refracta (Jacq.) Klatt
Gladiolus communis L.
Gynandriris sisyrinchium (L.) Parl.
Iris filifolia Boiss.
Iris foetidissima L.
Romulea clusiana (Lange) Nyman
Родина: Орхідні (Orchidaceae)
Anacamptis pyramidalis (L.) Rich.
Gennaria diphylla (Link) Parl.
Ophrys apifera Huds.
Ophrys bombyliflora Link
Ophrys fusca Link
Ophrys lutea Cav.
Ophrys speculum Link
Ophrys tenthredinifera Willd.
Serapias parviflora Parl.
Spiranthes spiralis (L.) Chevall.
Порядок: Dioscoreales
Родина: Діоскорейні (Dioscoreaceae)
Dioscorea communis L.
Порядок: Тонконогоцвіті (Poales)
Родина: Тонконогові (Poaceae)
Aegilops geniculata Roth
Arundo donax L. LC
Avena barbata Pott ex Link
Avena sterilis L.
Brachypodium distachyon (L.) P.Beauv.
Brachypodium retusum (Pers.) P.Beauv. LC
Briza maxima L.
Briza minor L.
Bromus diandrus Roth
Bromus hordeaceus L.
Bromus madritensis L.
Bromus rigidus Roth
Catapodium marinum (L.) C. E. Hubb.
Catapodium rigidum (L.) Tutin
Cutandia maritima (L.) Benth.
Cynodon dactylon (L.) Pers.
Cynosurus echinatus L.
Dactylis glomerata L.
Digitaria sanguinalis (L.) Scop.
Echinochloa crus-galli (L.) P.Beauv.
Gastridium ventricosum (Gouan) Schinz & Thell.
Helictochloa gervaisii Holub
Hordeum murinum L.
Hyparrhenia hirta (L.) Stapf
Lagurus ovatus L.
Lamarckia aurea (L.) Moench
Lolium rigidum Gaudich.
Melica ciliata L.
Melica minuta L.
Panicum repens L. LC
Parapholis filiformis (Roth) C.E.Hubb.
Parapholis incurva (L.) C.E.Hubb.
Paspalum dilatatum Poir.
Paspalum distichum L.
Pennisetum villosum Fresen.
Phalaris canariensis L.
Phalaris minor Retz.
Phragmites australis (Cav.) Steud. LC
Piptatherum coerulescens (Desf.) P.Beauv.
Piptatherum miliaceum (L.) Coss.
Poa annua L. LC
Poa infirma Kunth
Polypogon monspeliensis (L.) Desf. LC
Polypogon viridis (Gouan) Breistr. LC
Rostraria cristata (L.) Tzvelev
Setaria adhaerens (Forssk.) Chiov.
Setaria verticillata (L.) P.Beauv.
Sorghum halepense (L.) Pers.
Sporobolus pungens (Schreb.) Kunth
Stipa tenacissima L.
Stipa capensis Thunb.
Thinopyrum junceum (L.) Á. Löve
Trisetaria panicea (Lam.) Paunero
Vulpia alopecuros (Schousb.) Link
Vulpia ciliata Dumort.
Vulpia geniculata (L.) Link
Родина: Ситникові (Juncaceae)
Juncus bufonius L. LC
Родина: Осокові (Cyperaceae)
Carex halleriana Asso
Cyperus capitatus Retz.
Cyperus longus L. LC
Cyperus rotundus L. LC
Scirpoides holoschoenus (L.) Soják
Порядок: Пальмоцвіті (Arecales)
Родина: Пальмові (Arecaceae)
Chamaerops humilis L.
Порядок: Частухоцвіті (Alismatales)
Родина: Ароїдні (Araceae)
Arisarum simorrhinum Durieu
Arum italicum Mill.

Посилання

[ред. | ред. код]