48-ма окрема інженерна бригада (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
48-ма окрема інженерна бригада
48 ОІБр.png
Нарукавний знак бригади
Засновано 30 листопада 2015
Країна  Україна
Належність ЗСУ Збройні сили
Вид Емб інж військ 1 (2016).png Інженерні війська
У складі Головне управління оперативного забезпечення Збройних сил України
Базування  Хмельницька область
м.Кам'янець-Подільський
Військові конфлікти

Російська збройна агресія проти України

Командування
Поточний
командувач
підполковник
Віктор Коршок[1]

Commons-logo.svg 48-ма окрема інженерна бригада (Україна) у Вікісховищі

48-ма окрема інженерна бригада (48 ОІБр, в/ч А2738) — військове формування інженерних військ України, що підпорядковуються Головному управлінню оперативного забезпечення. Дислокується у місті Кам'янець-Подільський Хмельницької області.[2] Розгорнута на базі колишньої 275-ї Рогачовсько-Талліннської бази зберігання озброєння та техніки.

Окремі батальйони бригади беруть участь у виконанні завдань в зоні проведення антитерористичній операції з 2014 року, ще до входження до складу 48-ї бригади.

Історія[ред.ред. код]

30 листопада 2015 року у Кам’янць-Подільському Хмельницької області офіційно створена 48 інженерна бригада чисельністю близько 2,5 тис. військовослужбовців.

Основою бригади стали окремі інженерні батальйони, які були сформовані на базі інженерних частин Збройних Сил України у 2014 році, для виконання завдань в зоні АТО.

48-ма - єдина інженерна бригада в Збройних Силах.

Під час навчань «Рубіж-2016» військові інженери 11 окремого понтонно-мостового батальйону 48 бригади за дві години навели понтонно-мостову переправу довжиною 560 м через річку Дніпро під Херсоном. Було задіяно понад 500 військовослужбовців і близько 300 одиниць техніки. Це найбільша переправа, яку зводили понтонери за роки незалежності.

Станом на листопад 2016 року половина батальйонів дислокується в Кам’янці-Подільському та виконує завдання в зоні АТО за ротаціями, а 309, 310 та 311 батальйони понад два роки без ротацій знаходяться на Донеччині та Луганщині.

Півтора року без ротацій у зоні АТО провів 308 батальйон, під командуванням полковника Леоніда Матвєєва. Батальйон виконував: фортифікаційне обладнання позицій військ, встановлення вибухових і невибухових загороджень, проведення заходів із маскування. Військовослужбовці підрозділу укріпили понад 30 передових позицій - під Дзержинськом, Луганським, Троїцьким, Попасною, поблизу шахти Бутовка.[3]

Структура[ред.ред. код]

Командування[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]