За Батьківщину

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з За Батьківщину!)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«За Батьківщину!» — з'єднання партизанських загонів на Південній Чернігівщині під час Німецько-радянської війни. Створене в січні 1943 року на території Носівського та Бобровицького районів Чернігівської області.

Командиром був І. М. Бовкун, комісаром М. І. Стратилат. Створене на основі партизанського загону Носівського району, який у січні 1943 року об'єднався з партизанською групою Бобровицького району. З'єднання у червні 1943 року встановило зв'язок з Українським штабом партизанського руху. Складалося з трьох полків. Бойові дій проводило на території Чернігівської та Київської областей. Під час форсування Червоною армією Десни, Дніпра, Прип'яті та битви за Київ, спільно з партизанами інших з'єднань утримувало переправи до підходу передових радянських частин. За період бойової діяльності знищило понад 5000 німецьких солдат, розгромило 27 поліцейських станів, підірвало 69 німецьких ешелонів, 43 мости на залізницях і ґрунтових шляхах. Розформоване в жовтні 1943 року.

Меморіальна дошка на західній стіні початкової школи у Володьковій Дівиці

Після укрупнення з'єднання у серпні 1943 року:

командири полків:

Джерела та література

[ред. | ред. код]
  • Г. Г. Денисенко. «За Батьківщину» [Архівовано 29 червня 2016 у Wayback Machine.] // Енциклопедія історії України : у 10 т. / редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. ; Інститут історії України НАН України. — К. : Наукова думка, 2005. — Т. 3 : Е — Й. — С. 180. — ISBN 966-00-0610-1.
  • Чернігівщина:Енциклопедичний довідник // під ред. А. В. Кудрицького. — К., 1990.
  • За Батьківщину. Енциклопедія Носівщини. Процитовано 14 грудня 2023.