Гологори

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


Гологори
Гологори неподалік від села Новосілки (Золочівський район)
Гологори неподалік від села Новосілки (Золочівський район)
Розташування Україна Україна
Львівська область
Перемишлянський район
Золочівський район
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Система Подільська височина
Висота 350—400 м
(максимальна — 471 м)

Голого́ри — низькогірне пасмо на північному заході Подільської височини, частина Гологоро-Кременецького кряжу.

Пасмо розташоване у Львівській області, простягається від міста Бібрки (Перемишлянський район) до села Плугова (Золочівський район).

Довжина Гологорів 45 км, ширина — близько 10 км. Максимальні висоти зосереджені в західній та центральній частинах, найвища гора — Камула (471 м). Пасмо має асиметричну форму. На заході та південому заході межує з Опіллям (зокрема Львівським та Рогатинським), на півдні — з Перемишлянським низькогір'ям, на північному сході — з Вороняками, на півночі стрімкими схилами, заввишки до 150—200 м, обривається до Малого Полісся (зокрема Надбужанської котловини), що особливо чітко простежується вздовж атошляху Львів — Тернопіль (Н02) між селом Словітою та містом Золочевом.

Поверхню Гологорів розчленовують притоки Західного Бугу та Дністра, тобто, по ньому проходить Головний європейський вододіл.

Гологорам характерні долинно-балкові форми рельєфу. Пасмо кладаються з вапняків, мергелів, пісковиків, пісків та вапняків, перекритих здебільшого лесоподібними суглинками. Поширені ерозійні процеси. У ландшафтній структурі Гологорів переважають крутосхили розчленованих пагорбів з сірими лісовими ґрунтами чи суглинками.

Усупереч своїй назві Гологори досить заліснені. Поширені грабово-букові ліси. Це район лісового і сільського господарства та рекреації.

Пам'ятки природи[ред.ред. код]

Вершини[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]