Гологори

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гологори
Гологори неподалік від села Новосілки (Золочівський район)
Гологори неподалік від села Новосілки (Золочівський район)
Висота 350—400 м
(максимальна — 471 м)
Розташування Україна Україна
Львівська область
Перемишлянський район
Золочівський район
Система Подільська височина

Голого́ри — низькогірне пасмо на північному заході Подільської височини, частина Гологоро-Кременецького кряжу.

Пасмо розташоване у Львівській області, простягається від міста Бібрки (Перемишлянський район) до села Плугова (Золочівський район).

Довжина Гологорів 45 км, ширина — близько 10 км. Максимальні висоти зосереджені в західній та центральній частинах, найвища гора — Камула (471 м). Пасмо має асиметричну форму. На заході та південому заході межує з Опіллям (зокрема Львівським та Рогатинським), на півдні — з Перемишлянським низькогір'ям, на північному сході — з Вороняками, на півночі стрімкими схилами, заввишки до 150—200 м, обривається до Малого Полісся (зокрема Надбужанської котловини), що особливо чітко простежується вздовж атошляху Львів — Тернопіль (Н02) між селом Словітою та містом Золочевом.

Поверхню Гологорів розчленовують притоки Західного Бугу та Дністра, тобто, по ньому проходить Головний європейський вододіл.

Гологорам характерні долинно-балкові форми рельєфу. Пасмо кладаються з вапняків, мергелів, пісковиків, пісків та вапняків, перекритих здебільшого лесоподібними суглинками. Поширені ерозійні процеси. У ландшафтній структурі Гологорів переважають крутосхили розчленованих пагорбів з сірими лісовими ґрунтами чи суглинками.

Усупереч своїй назві Гологори досить заліснені. Поширені грабово-букові ліси. Це район лісового і сільського господарства та рекреації.

Пам'ятки природи[ред.ред. код]

Вершини[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]