Літківський бій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Літківський бій
Радянсько-українська війна
LitkyCross.jpg
Хрест на кургані, під яким спочивають герої
Дата: 3 лютого 1918
Місце: Літки
Результат: Перемог переважальних сил Муравйова
Сторони
Flag of the Ukranian State.svg УНР Red Army flag.svg РСФРР
Командувачі
Михайло Муравйов
Військові сили
24 юнкери Київської військової школи імені Богдана Хмельницького 300-400 червоногвардійці
Втрати
20 вбиті під час битви, 4 полонені і розстріляні 35-50 вбиті,60-80 поранені

Лі́тківський бій 3 лютого 1918[1] року  — один з численних епізодів в ході боротьби за правду, свободу і соборне народовладдя, революції під різними гаслами і прапорами, яка відбувалася на землях новоутвореної Української Республіки в 1917—1923 рр.

За словами колишнього українського президента Віктора Ющенка «яскравий приклад героїчної поведінки нашої молоді часів української революції 1917 — 1921 років»[2].

Перебіг бою[ред.ред. код]

Після бою під Крутами між курсантами новоутвореної Української Республіки і вояками Червоної Гвардії новоутвореної Російської Федеративної Республіки невеликий загін у складі 24 юнкерів створеної на базі Костянтинівського військового училища в листопаді 1917-го в Києві Київської військової школи ім. Богдана Хмельницького відступав у напрямку до Києва, столиці Української Республіки. Залізницею вони доїхали до станції Бобрик (далі вона була захоплена військами Муравйова), пішки пройшли через село Семиполки і лісом дійшли до Літок. Там загін став на ночівлю.

Вже на світанку в село увійшли вояки підрозділів Червоної Гвардії, воїни УНР вступили з ними у нерівний бій. З них 20 бійців загинули в бою, 4-х окупанти стратили. Після бою підрозділи Червоної Гвардії рушили далі, на Київ. Пізніше місцеві селяни позвозили загиблих і поховали їх у братській могилі.

В пам'ять про загиблих вояків Української Республіки на їх могилі в селі Літках було встановлено хрест.

Примітки[ред.ред. код]

Джерела та посилання[ред.ред. код]