Тензорне числення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Тензорне числення — традиційна назва розділу математики, що вивчає тензори і тензорні поля. Тензорне числення поділяється на тензорну алгебру, котра є основною частиною в полілінійній алгебрі, і тензорний аналіз, що вивчає диференціальні оператори на алгебрі тензорних полів.

Тензорне числення є важливою складовою частиною апарату диференціальної геометрії. Оскільки воно вперше систематично було розвинуто Г. Річі (G. Ricci) і Т. Леві-Чівітою (Т. Levi-Civita), його часто називали «численням Річі».

Термін «тензор» ще з середини XIX століття вживається в механіці при описі пружних деформацій тіл. З початку XX століття апарат тензорного числення систематично використовується в релятивістській фізиці.

Література[ред. | ред. код]

  • Ремез, Н. С. Механіка довкілля: Тензорне числення. Збірник задач [Електронний ресурс] : навч. посіб. для здобувачів ступеня бакалавра за освітньою програмою «Інженерна екологія та ресурсозбереження» / Н.  С.  Ремез, А.  І.  Крючков, Л.  І.  Євтєєва ; КПІ ім. Ігоря Сікорського. – Електронні текстові дані (1 файл: 1,1 Мбайт). – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. – 72 с. – Назва з екрана.