Рахункова палата

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Рахункова палата
Веб-сайт ac-rada.gov.ua/control/main/en/index
Приміщення Рахункової палати
Головний вхід

Рахунко́ва пала́та України — постійно діючий орган фінансово-бюджетного контролю, який утворюється Верховною Радою України, підпорядкований і підзвітний їй. Рахункова палата здійснює свою діяльність самостійно, незалежно від будь-яких інших органів держави. Рахункова палата створена відповідно до прийнятої в 1996 році Конституції України та Закону України «Про Рахункову палату» від 2 липня 2015 року[1]. Раніше був чинним Закон «Про Рахункову палату» від 11 липня 1996 року[2]. День Рахункової палати відзначається щороку 22 жовтня.

Зміст

Склад Рахункової палати[ред.ред. код]

Рахункова палата складається з дев'яти членів Рахункової палати. Для забезпечення виконання покладених на Рахункову палату повноважень діє апарат Рахункової палати, що складається з департаментів, територіальних та інших структурних підрозділів (включаючи патронатні служби членів Рахункової палати).

Голова Рахункової палати[ред.ред. код]

Голова Рахункової палати призначається на посаду Верховною Радою України за поданням Голови Верховної Ради України.

Голова Верховної Ради України вносить на розгляд Верховної Ради України подання про призначення на посаду Голови Рахункової палати одного із членів Рахункової палати.

Голова Рахункової палати:

1) очолює Рахункову палату, здійснює загальне керівництво її діяльністю та забезпечує загальну організацію роботи Рахункової палати;

2) представляє Рахункову палату у відносинах з Верховною Радою України, її органами, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями, підприємствами, установами та організаціями, органами державного фінансового контролю іноземних держав та іншими міжнародними організаціями;

3) головує на засіданнях Рахункової палати;

4) вносить на розгляд Рахункової палати пропозиції щодо загальної концепції роботи Рахункової палати, кадрової політики, проектів кошторису Рахункової палати, структури і штатного розпису апарату Рахункової палати;

5) вносить на розгляд Рахункової палати пропозиції щодо призначення на посаду та звільнення з посади Секретаря Рахункової палати і відповідно до рішення Рахункової палати призначає на посаду та звільняє з посади Секретаря Рахункової палати;

6) інформує Верховну Раду України про результати здійснення державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту);

7) підписує рішення Рахункової палати та протоколи засідань Рахункової палати;

8) здійснює зв'язки з громадськістю та засобами масової інформації;

9) здійснює інші повноваження відповідно до цього Закону та інших законів України.

Голова Рахункової палати у межах своїх повноважень видає накази та розпорядження.

Протягом 1996–2011 років Головою та творцем Рахункової палати був Симоненко Валентин Костянтинович.

З 2012 року, Головою Рахункової палати є Магута Роман Миколайович.

Заступник Голови та Секретар Рахункової палати[ред.ред. код]

Заступник Голови Рахункової палати обирається на засіданні Рахункової палати шляхом відкритого голосування за поданням Голови Рахункової палати зі складу членів Рахункової палати. Заступник Голови Рахункової палати вважається обраним, якщо його кандидатуру підтримало не менше двох третин від її складу.

Секретар Рахункової палати за посадою є керівником апарату Рахункової палати.

Члени Рахункової палати[ред.ред. код]

Рахункова палата складається з дев'яти членів Рахункової палати. Членами Рахункової палати є Голова Рахункової палати, його заступник та інші члени Рахункової палати. На члена Рахункової палати поширюється дія Закону України "Про державну службу", крім норм щодо порядку призначення на посаду та звільнення з посади та умов оплати праці члена Рахункової палати, що встановлюються Законом. Членом Рахункової палати може бути громадянин України, не молодший тридцяти років, який володіє державною мовою та однією з офіційних мов Ради Європи, має вищу освіту не нижче ступеня магістра, загальний стаж роботи не менше семи років, стаж роботи у сфері державного контролю (аудиту), економіки, фінансів або права не менше п'яти років та бездоганну ділову репутацію.

Строк повноважень членів Рахункової палати становить шість років. Одна і та сама особа не може обіймати таку посаду понад два строки.

Член Рахункової палати забезпечує здійснення заходів державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту) відповідно до рішення Рахункової палати. Для виконання своїх повноважень член Рахункової палати надає доручення відповідному департаменту (департаментам) та/або територіальному підрозділу (підрозділам).

Засідання Рахункової палати[ред.ред. код]

Основною організаційною формою діяльності Рахункової палати є засідання Рахункової палати, що проводяться у формі відкритих слухань, на яких мають право бути присутніми народні депутати України, представники державних органів, громадськості. Якщо оприлюднення інформації, що розглядатиметься на засіданні, може завдати шкоди інтересам національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину, з дотриманням вимог, передбачених частиною другою статті 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації", можуть проводитися закриті засідання Рахункової палати.

Апарат Рахункової палати[ред.ред. код]

Апарат Рахункової палата складається з Департаментів, Управлінь, відділів та секторів. Усі працівники апарату Рахункової палати відносяться до 3 та 4 категорії державної служби..

Територіальні управління Рахункової палати[ред.ред. код]

На сьогодні функціонує 7 територіальних управлінь Рахункової палати, компетенція яких поширюється на декілька регіонів. Усі працівники територіальних управлінь приймаються виключно на центральному рівні шляхом складної процедури співбесід та конкурсних відборів і є працівниками 2 — 4 категорій державних службовців (згідно з ЗУ «Про державну службу», який діє до 01.01.2016). Територіальні управління — структурний підрозділ Рахункової палати без статусу юридичною особи. На сьогодні центрами територіальних управлінь є м. Київ, м. Харків, м. Донецька, м. Львів, м. Вінниця, м. Одеса, м. Дніпро. Компетенція більшості територіальних управлінь поширюється на 2 або 3 регіони, крім теруправлінь у м. Вінниця та м. Львові, які діють на території 4-6 областей.

Територіальне управління Рахункової палати по Вінницькій, Житомирській, Кіровоградській, Хмельницькій та Чернівецькій областях (у м. Вінниця)[ред.ред. код]

Поштова адреса: 21018, м. Вінниця, вул. Скалецького, 13

Телефон/факс: 0432-53-28-83 E-mail: rp-vin@ac-rada.gov.ua

Територіальне управління створене в 2008 році. Першим та діючим начальником управління призначено Барецького Володимира Івановича, який очолював територіальне управління з 2008 по 2010 рік; в 2013 році; з жовтня 2015 року по даний час. В І половині 2014 року територіальне управління очолювала Бойченко Тетяна Юліанівна. В період відсутності на посаді начальника обов'язки начальника територіального управління протягом 2010 - 2015 років виконував заступник начальника Янковський Петро Миколайович. В складі управління діє 2 відділи, які з 2011-2013 років очолюють начальники відділів Саїнський Дмитро Анатолійович та Василик Петро Улянович.

Територіальне управління Рахункової палати по Одеській, Миколаївській та Херсонській областях (у м. Одеса)[ред.ред. код]

Поштова адреса: 65039, м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 6/1

Телефон/факс: 048-776-03-25 E-mail: otu@ac-rada.gov.ua

Територіальне управління Рахункової палати по Львівській, Волинській, Івано-Франківській, Закарпатській, Рівненській та Тернопільській областях (у м. Львів)[ред.ред. код]

Територіальне управління створене відповідно до Указу Президента України від 19.09.2000 № 1074 «Про заходи щодо підвищення ефективності контролю за використанням бюджетних коштів» (зі змінами та доповненнями), постанови Верховної Ради України від 15.06.2004 № 1784-VI «Про створення територіальних представництв Рахункової палати», постанов Колегії Рахункової палати від 19.07.2004 № 15-3 та від 05.04.2006 № 8-2, має статус структурного підрозділу Рахункової палати.


Поштова адреса: 79000, м. Львів, вул. Лінкольна, 2 Телефон: 032-272-25-77; Факс: 032-272-95-83; E-mail: ltu@ac-rada.gov.ua

Територіальне управління Рахункової палати по Харківській, Сумській та Полтавській областях (у м. Харків)[ред.ред. код]

Територіальне управління Рахункової палати по Харківській, Сумській та Полтавській областях (у м. Харків)

Територіальне управління створене відповідно до Указу Президента України від 19.09.2000 № 1074 «Про заходи щодо підвищення ефективності контролю за використанням бюджетних коштів» (зі змінами та доповненнями), постанови Верховної Ради України від 15.06.2004 № 1784-VI «Про створення територіальних представництв Рахункової палати», постанов Колегії Рахункової палати від 19.07.2004 № 15-3 та від 05.04.2006 № 8-2, має статус структурного підрозділу Рахункової палати та фактично розпочало діяльність з 1 серпня 2006 року.

Керівництво територіальним управлінням з початку його створення до жовтня 2012 року здійснював Косінов Станіслав Анатолійович, кандидат юридичних наук, державний службовець І рангу, депутат Верховної Ради України IV скликання. В.о. начальника теруправління призначено Сіваченко Оксану Олексіївну.

У структурі теруправління функціонують відділи з питань соціальної політики, гуманітарної сфери та міжбюджетних транспфертів та з питань виконання державного бюджету, промисловості та аграрної політики.


Поштова адреса: 61013, м. Харків, вул. Шевченка, 137-Б

Телефон: (057)704-01-20; Факс: (057)704-10-07 e-mail: khtu@ac-rada.gov.ua

Територіальне управління Рахункової палати по Дніпропетровській та Запорізькій областях (у м. Дніпро)[ред.ред. код]

Поштова адреса: 49000, м. Дніпро, вул. Старокозацька, 52

Телефон: 056-744-48-76; Факс: 056-744-35-08 E-mail: dntu@ac-rada.gov.ua

Територіальне управління Рахункової палати по Донецькій та Луганській областях (у м. Донецьк)[ред.ред. код]

Поштова адреса: 85323, Донецька обл., м. Мирноград, вул. Центральна, 16

Телефон/факс: 06239 6-00-90 E-mail: teruprdon@ac-rada.gov.ua

Територіальне управління Рахункової палати по м. Києву, Київській, Черкаській та Чернігівській областях (у м. Київ)[ред.ред. код]

Поштова адреса: 03057, м. Київ, вул. В.Гетьмана, 8/26

Телефон: 044-200-43-45; Факс: 044-200-43-47 E-mail: ktu@ac-rada.gov.ua

Примітки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Ювілейна монета НБУ «10 років Рахунковій палаті»

Посилання[ред.ред. код]