Санта Клаус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Санта Клаус

Са́нта Кла́ус — різдвяний персонаж в західних країнах. Слово походить від імені Святого Миколая (сейнт Ніколас). До Америки його занесли переселенці-голландці, котрі на батьківщині відзначають свято Сінтер Клаас 6 грудня[1] (за юліанським календарем +13 = 19 грудня).

З часом нідерландська назва Святого Миколая дещо спростилася і видозмінилася на Санта Клаус, а його часове відзначення затерлося та злилося з Різдвяними святами. Мабуть, звідси походить американська традиція дарувати подарунки саме на Різдво.

Сучасного Санту придумав у 1823 році Климент Кларк Мур. Власне Мур у поемі «A Visit From Saint Nicholas», більше відомій як «The Night Before Christmas» (Ніч проти Різдва), першим зобразив Санта Клауса як життєрадісного немолодого ельфа. Поет також запряг у сани Санта Клауса північних оленів.[2]

Теперішній Санта Клаус — це веселий дідусь з білою бородою та в червоному тулупі з червоним капелюхом. Він літає по повітрі на казкових оленях та влазить через димарі до будинків, щоб дарувати дітям і дорослим подарунки. Теперішнім образом Санти послужив рекламний персонаж компанії Кока-Кола, який так сподобався дітям своїм виглядом, що саме цей персонаж став основою для створення всесвітньовідомого Санта Клауса.

У Радянському Союзі з'являється образ Діда Мороза, що був «запозичений» з-за кордону через свою шалену популярність у дітей. В радянські часи, образом Діда Мороза керівники компартії намагались стерти образ християнського Святого Миколая.

У Популярній Культурі[ред.ред. код]

1881 Ілюстрація Томас Наста, який з Клеменом Кларком допомагав створювати сучасний образ Санта-Клауса.

До кінця 20 століття, реальністю масових механізоване виробництво стало повнішому обсязі прийняті західної громадськості. Ця зміна знайшло відображення в сучасному зображенням Санта-Клауса проживання, тепер часто жартівливо зображували як повністю механізоване виробництво і розподіл об'єкт, обладнаний за останнім словом технології виробництва, і під контролем ельфів з Санта Клаусом і місіс як керівників або менеджера. Уривок зі статті 2004, від журналу торгівлі з постачальниками », наочно ілюструє це зображення: Основний Санти розподільного центру є видовище. На 4 млн квадратних футів (370 000 м 2), це одне з найбільших підприємств у світі. У режимі реального часу система управління складом, звичайно, необхідні для запуску таких комплекси. Об'єкту широко використовує чергування завдання, в буквальному сенсі об'єднання десятки діяльності (putaway, поповнюючи, комплектації замовлень, сани навантаження, цикл рахунку) в динамічному черги ... DC ельфи були розроблені за стандартами і стимулів протягом трьох років, призводить до 12% виграш в продуктивності ... WMS-транспортної системи повністю інтегровані, що дозволяє (ельфи), щоб приймати оптимальні рішення, що транспортування баланс і порядок збору та інших витрат, округ Колумбія. Без відома багатьох, Санта фактично використовувати безліч саней і підроблені драйверів Санта, щоб отримати роботу напередодні Різдва, і системи управління транспортом оптимально будує тисячі консолідованої мішки, які максимізують куб використання та мінімізації загального повітряних миль.

Багато телевізійних рекламних роликів, коміксів та інших засобах масової інформації зображають це як свого роду гумористичні бізнесу, з Санти ельфів діючи як іноді пустотливо незадоволених працівників, жартував і потягнувши витівки на їх боса. Наприклад, Блум графстві історію з 15 грудня 1981 по 24 грудня 1981 має Санта відхиленні вимоги професійних Ельфів То-рішення за підвищення заробітної плати, гаряча ванна, в роздягальні, і "коротких бабах," з ельфами то при переході на страйк. президента Рейгана по сходах, звільняє всіх помічників Діда Мороза, і замінює їх поза роботою диспетчерів управління повітряним рухом (явний натяк на 1981 страйк авіадиспетчерів "), в результаті бунту до Санта-мстиво ізмініл їх у принизливе нові позиції, такі як його оленів. В Сопрано епізод, "... щоб врятувати нас всіх від влади сатани ", Полі Гуалтіері каже, що він" мав звичку думати Санта і місіс Клаус були працює потогінної там. оригінальна ельфи були потворні, подорожував з Санта кинути поганим дитя різки ", і дав гарні іграшки з них."

У Киргизстані, гірський пік був названий на честь Санта-Клауса, після того, шведська компанія запропонувала місце бути ефективнішою відправною точкою на сьогоднішній доставки подорожей по всьому світу, ніж Лапландії. У столиці Киргизії, Бішкеку, фестиваль Діда Мороза відбулося 30 грудня 2007 року, з урядовими чиновниками прісутствовать.2008 рік був офіційно оголошений Роком Санта-Клауса в країні. Події розглядаються як рухається до зростання туризму в Киргизстані .

Олені Санта-Клауса[ред.ред. код]

Санта-Клаус з оленями

Прийнято вважати, що пересувається Санта-Клаус на санях, запряжених оленями:

  1. Дешер («Стрімкий»),
  2. Денсер («Танцюрист»),
  3. Пренсер («Гарцюючий»),
  4. Віксен («Злісний»),
  5. Комет ("Комета"),
  6. Кюпід («Купідон»),
  7. Дандер (від нім. Та голланд. "Грім") і
  8. Бліксем (від гол. "Блискавка").

Див. також[ред.ред. код]

виноски[ред.ред. код]

  1. 6 грудня — день смерті Святого Миколая
  2. Clement Clarke Moore. A Visit from St. Nicholas