Асафетида

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Ферула смердюча, або Асафетіда (Férula assa-fóetida) — багаторічна трав'яниста рослина; вид роду Ферула родини Зонтичні (Apiaceae). З молочного соку коренів рослини отримують пряність.

Асафетида — багаторічна, потужна, висока рослина, що досягає 1,5-2 метрів. Відноситься до родини зонтичних. Центральний стовбур товстий, у верхній частині розгалужується, має великі листи. Корінь роздутий, овальний. Під час цвітіння викидає 15-квіткові парасольки з розгалужених стебел. Рослина плодоносить один раз на 8-10 років.

Поширення[ред.ред. код]

Батьківщина — Іран (Герат, Хорасан), Афганістан, Таджикистан. Росте і на території іранського та іракського Курдистану, а також в районах колишнього СРСР, прикордонних з Іраном і Афганістаном. На початку 1971 експедиція Академії наук Казахської РСР відкрила великі зарості асафетіди в Заїлійському Алатау.

У VI столітті до н. е. асафетида була завезена на територію Північної Африки (Киренаїка), де спочатку розповсюдилась, але потім ще в другій половині I століття нашої ери була хижацьки винищена через великий попит на неї.


Гібіскус Це незавершена стаття про квіткові рослини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.