Маґні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Маґні
Міфологія германо-скандинавська
Божество в скандинавська міфологія
Батько Тор
Мати Ярнсакса
Брати/сестри брат Моді, сестра Труда
Частина від Móði and Magnid

Маґні — в германо-скандинавській міфології син бога Тора та велетки Ярнсакси, якому в Рагнарок судилося заволодіти молотом Тора.

Народження Маґні[ред. | ред. код]

У країні велетнів, на бенкеті в дружньому будинкові Тор зустрів велетку Ярнсаксу, яка сподобалась йому. Він відвіз її до Асгарду, де вона народила сина Маґні.

Дружина Одіна Фрігг напророчила хлопчикові велике майбутнє, а три віщі норни передрекли, що він у всьому перевершить батька, а в майбутньому буде носити молот Мйольнір.

Порятунок батька[ред. | ред. код]

Вже коли Маґні сповнилося три ночі від народження, він міг похвалитися великою силою. Після сутички Тора з Грунґніром, коли нога велетня притиснула бога, хлопчик без зусиль допоміг йому звільнитись. Потім він (у віці трьох ночей) попросив вьольву на ім'я Ґроа допомогти позбавити Тора від шматка точила в голові, який лишився від битви з велетнем.

Введення в рід[ред. | ред. код]

Позаяк Ярнсакса не була законною дружиною Тора, то хлопчика слід було ввести в рід, аби підтвердити його приналежність до Асів. Бенкет відбувався в Егіра, хазяїна підводного світу. Локі намагався завадити цьому, але його з ганьбою вигнали зі свята. Маґні було введено в рід й відтоді він часто супроводжував Тора в його подорожах.

Маґні в під час Рагнареку[ред. | ред. код]

Повертаючись з нижнього світу (Гельгейму) боги побачили давній курган, в якому спала стара вьольва. Вона розповіла богам про Рагнарок. В цій битві Маґні судилося втратити батька та успадкувати його молот, продовжуючи битву. Після перемоги він, разом з іншими богами, створить новий світ з новими порядками, який буде нагадувати часи молодості минулих богів, найкращі часи старого світу.

Література[ред. | ред. код]

  • Синельченко В. Н., Петров М. Б. «В мире мифов и легенд».
  • Мария Семёнова. «Девять миров»

Посилання[ред. | ред. код]