Гуналанд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Гуналанд (давньоскан. Húnaland) — країна зі скандинавських саг з невизначеною локалізацією у Східній Європі (Угорщина, Німеччина, Чехія, Україна[1]). Зазвичай асоціюється з народом гунів.

У Сазі про Гервьор межує з землею ґотів Рейдґоталанд. На кордоні двох держав розташовувався чарівний ліс Мюрквід. При цьому Гуналанд відмінний як від Ґардаріки, так й від Саксонії.

Центральні землі Гуналанду розташовувались в Північному Причорномор'ї та Придніпровських степах.

У Сазі про Тідрека Гуналанд розташований значно західніше. Столицею країни названо місто Вальтербурґ (Valterborg, який ототожнюють з моравським Велеградом[2]) та Зост, що відповідає сучасній Німеччині. Південним кордоном Гуналанду названо річку Дунай[3]. Також ця країна виявляється вразливою до походів руських князів (Вальдемара)[4]. Гуналанд також асоціюють з Аварським каганатом[5].

Існує версія, згідно з якою Гуналанд лежав на берегах Північного моря, в місці проживання фризів[6]Сазі про Тідрека Атілла вважається уродженцем Фрісландії).

Королі Гуналанду

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Книга Перші Рюріковічи. Архів оригіналу за 2 травня 2014. Процитовано 30 квітня 2014.
  2. Іліас з Руси в сазі про Тідрека з Берну. Архів оригіналу за 2 травня 2014. Процитовано 30 квітня 2014.
  3. Віщий Олег та Одд-Олег. Архів оригіналу за 2 травня 2014. Процитовано 30 квітня 2014.
  4. Мотив військового походу та його інтерпретація в творах давньоскандинавської літератури (за матеріалом «Саги про Тідрека з Берну»). Архів оригіналу за 10 листопада 2012. Процитовано 30 квітня 2014.
  5. Народ Русів у Південно-Східній Балтиці та в Південній Балтиці. Архів оригіналу за 2 травня 2014. Процитовано 30 квітня 2014.
  6. Велике переселення народів — біла пляма історії

Джерела

[ред. | ред. код]
  • The Nibelungen tradition: an encyclopedia de Francis G. Gentry (2002).

Див. також

[ред. | ред. код]