Фрії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бджола-богиня, можливо, одна з Фрій, знайдена в Каміросі, Родос, датована 7 століттям до нашої ери (Британський музей)

Трія ([ˈθr.] ; дав.-гр. Θριαί, трансліт. Thriaí) були німфами, трьома незайманими сестрами, однією з низки таких тріад у грецькій міфології .[1] Їх звали Мелайна («Чорна»), Клеодора («Прославилася своїм даром») і <i id="mwGQ">Дафніс</i> («Лавр») або Коріція .

Міфологія[ред. | ред. код]

Вони були трьома наядами (німфами) священних джерел Корікійської печери гори Парнас у Фокіді та покровительками бджіл. У німф були жіночі голови і тулуби, нижня частина тіла і крила бджоли.

Сестри-німфи були романтично пов'язані з богами Аполлоном і Посейдоном; Коріція, сестра, на честь якої була названа Корікійська печера, була матір'ю Лікорея з Аполлоном, Клеодору любив Посейдон і була матір'ю від нього (або Клеопомп) Парнаса (який заснував місто Парнас), а Мелайна також була любив Аполлон і народив йому Дельфос (хоча інша традиція називає Тію матір'ю Дельфа). Її ім'я, що означає «чорна», говорить про те, що вона керувала підземними німфами.

Ці три дівчата-бджоли, що володіють силою ворожіння і, таким чином, говорять правду, описані в Гомерівському Гімні Гермесу, а їжа богів «ідентифікується як мед»; бджолині дівчата спочатку були пов'язані з Аполлоном і, ймовірно, невірно ототожнювались з Тріями. І Тріям, і Бджолиним дівчатам приписують допомогу Аполлону в розвитку його дорослих здібностей, але ворожіння, яке Аполлон дізнався від Тріїв, відрізняється від ворожіння Бджолиних дівчат. Тип ворожіння, якому Трії навчали Аполлона, полягав у ворожінні мантичних камінців, киданні каміння, а не типу ворожіння, пов'язаному з бджолиними дівчатами та Гермесом: клеромантія, кидання жеребків. Мед, згідно з грецьким міфом, відкрила німфа на ім'я Мелісса («Бджола»); а мед приносили грецьким богам з мікенських часів. Бджоли також асоціювалися з Дельфійським оракулом, а пророчицю іноді називали бджолою.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Hesiod's Theogony gives the Gorgon, the Horae, the Moirai, and the Charites; later myth adds the Erinyes, the Graiae, the Sirens, the Hesperides, and Greek cult has given more: see the list in Scheinberg 1979:2.

Література[ред. | ред. код]

  • Евелін-Уайт, Х'ю, гомерівські гімни та Гомеріка з англійським перекладом Х'ю Г. Евелін-Уайт . Гомерівські гімни. Кембридж, Массачусетс, Harvard University Press; Лондон, William Heinemann Ltd. 1914.
  • Павсаній, Павсаній Опис Греції з англійським перекладом WHS Jones, Litt. Д., Ормерод Г. А., М. А., у 4-х томах. Cambridge, MA, Harvard University Press; Лондон, William Heinemann Ltd. 1918. Онлайн-версія в цифровій бібліотеці Perseus .
  • Гігін, Гай Юлій, Міфи про Гігіна . Відредаговано та перекладено Мері А. Грант, Лоуренс: University of Kansas Press, 1960.
  • Шайнберг, Сьюзен 1979. «Бджолині дівчата гомерівського гімну Гермесу» Гарвардські дослідження з класичної філології 83 (1979), с.1–28.
  • Ларсон, Дженніфер. «Корикійські німфи та бджолині дівчата з гомерівського гімну Гермесу». Грецькі, римські та візантійські дослідження, (1996): 341—357.

Посилання[ред. | ред. код]