Авл Атілій Кайатін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Авл Атілій Кайатін
Народився невідомо
Каяццо
Помер 216 до н. е.
Рим
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, військовий очільник
Посада консул Римської Республіки[d], давньоримський сенатор[d] і Диктатор
Звання консул
Термін 258 та 254 роки до н.е.
Батько Авл Атілій Кайатін
Матір Фабія
Рід Атілії

Авл Атілій Кайатін (*Aulus Atilius Caiatinus, д/н —216 до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з впливового плебейського роду Атіліїв. Син Авла Атілія Кайатіна та Фабії. Про молоді роки мало відомостей. Його кар'єрі сприяло те, що він був онуком по матері видатного політика та військовика Квінта Фабія Максима Рулліана.

У 258 році до н. е. стає консулом (разом з Гаєм Сульпіцієм Патеркулом). Під час своєї каденції намагався захопити Панорм, проте марно. Але зумів захопити міста Енна, Камаріна, Терма, Іппана, Містретту. Проте після цих успіхів потрапив у засідку, з якої його врятував військовий трибун Марк Кальпурній Фламма. У 257 році до н. е. обирається претором. Того ж року отримує триумф.

У 254 році до н. е. вдруге обирається консулом (разом з Гнеєм Корнелієм Сципіоном Азіною). Спільно з колегою захопили Кефолодом, атакували Дрепанум, втім не зумів захопити. Після цього рушили до Панорму (сучасне Палермо), який незабаром захопили. Проте триумф отримав лише Азіна.

У 249 році до н. е. після поразок римського флоту був призначенйи диктатором. Став першим диктатором, хто очолив війська поза Італією. Зумів захопити важливе місто Ерікс.

У 247 році до н. е. стає цензором (спільно з Авлом Манлієм Торкватом Аттіком). У 241 році до н. е. призначений посередником у суперечці між проконсулом Гаєм Лутацієм Катулом та претором Квінтом Валерієм Фальтоном щодо права на триумф. Кайатін обрав Катула.

В подальшому засідав у сенаті. Помер у 216 році до н. е.

Джерела[ред.ред. код]

  • Klebs: Atilius 36. In: Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band II,2, Stuttgart 1896, Sp. 2079–2081.