Графік біжучої послідовності

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Простий графів, на ньому відображені дані, зібрані за довгий час. Медіана даних також показана на графіку

Графік послідовності, також відомий як циклограма проведення експерименту — лінійна діаграма, графік, що відображає дані, що спостерігаються у часовій послідовності. Часто дані, що відображаються, є частинами виробництва чи іншої комерційної діяльності. Є лінійним графіком відповідно.

Огляд[ред.ред. код]

Вивчення ділянок послідовності — це просто спосіб графічно підсумовувати одномірний набір даних.

Загальний аналіз, як можуть виглядати графіки:

  • випадкові креслення;
  • фіксований розподіл;
  • із подібним становищем;
  • із загальною шкалою.

Зміни у розташуванні й масштабі, як правило, доволі явні, якщо дивитись на ділянки послідовності виконання.

Прикладами можуть бути вимірювання заповнення пляшок на заводі або температури води у посудомийній машині кожен раз, коли вона вмикається. Час, як правило, представлений на горизонтальній осі (Х) і майно, яке досліджується, по вертикалі (У). Часто вимірювання загальної тенденції даних (середнє значення або медіана) позначається горизонтальною лінією.

Графіки аналізуються, щоб знайти аномалії в даних, які свідчать про зрушення в процесі з плином часу, або спеціальні фактори, які можуть сприяти на мінливість процесу. Типовими факторами, які враховуються, є незвичайно довгий відрізок даних вище або нижче середньої лінії, загальне число таких відрізків у наборі даних, та незвичайно довгий ряд послідовно зростаючий або спадаючий.

Часові графіки схожі в деякому роді на контрольну карту, використовувану в статистичному управлінні процесом, але вони не показують контрольні межі процесу. Тому вони більш прості в складанні, але не дають повний спектр аналітичних методів, підтримуваних контрольними картами.

Джерела[ред.ред. код]

  • Chambers, John; William Cleveland; Beat Kleiner; Paul Tukey (1983). Graphical Methods for Data Analysis. Duxbury. ISBN 0-534-98052-X.
  • NIST/SEMATECH (2003). «Run-Sequence Plot» [1] In: e-Handbook of Statistical Methods 6/01/2003.

Посилання[ред.ред. код]