Графік біжучої послідовності

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Графік послідовності, також відомий як циклограма проведення експерименту, є графіком, що відображає дані, що спостерігаються у часовій послідовності. Часто дані, що відображаються, є частинами виробництва чи іншої комерційної діяльності. Є лінійним графіком відповідно.

Простий графів, на ньому відображені дані, зібрані за довгий час. Медіана даних також показана на графіку

Огляд[ред.ред. код]

Вивчення ділянок послідовності — це просто спосіб графічно підсумовувати одномірний набір даних.

Загальний аналіз, як можуть виглядати графіки:

  • випадкові креслення;
  • фіксований розподіл;
  • із подібним становищем;
  • із загальною шкалою.

Зміни у розташуванні й масштабі, як правило, доволі явні, якщо дивитись на ділянки послідовності виконання.

Прикладами можуть бути вимірювання заповнення пляшок на заводі або температури води у посудомийній машині кожен раз, коли вона вмикається. Час, як правило, представлений на горизонтальній осі (Х) і майно, яке досліджується, по вертикалі (У). Часто вимірювання загальної тенденції даних (середнє значення або медіана) позначається горизонтальною лінією.

Графіки аналізуються, щоб знайти аномалії в даних, які свідчать про зрушення в процесі з плином часу, або спеціальні фактори, які можуть сприяти на мінливість процесу. Типовими факторами, які враховуються, є незвичайно довгий відрізок даних вище або нижче середньої лінії, загальне число таких відрізків у наборі даних, та незвичайно довгий ряд послідовно зростаючий або спадаючий.

Часові графіки схожі в деякому роді на контрольну карту, використовувану в статистичному управлінні процесом, але вони не показують контрольні межі процесу. Тому вони більш прості в складанні, але не дають повний спектр аналітичних методів, підтримуваних контрольними картами.

Джерела[ред.ред. код]

  • Chambers, John; William Cleveland; Beat Kleiner; Paul Tukey (1983). Graphical Methods for Data Analysis. Duxbury. ISBN 0-534-98052-X.
  • NIST/SEMATECH (2003). «Run-Sequence Plot» [1] In: e-Handbook of Statistical Methods 6/01/2003.

Посилання[ред.ред. код]