Ukraine NOW

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ua now-logo SVG 2.svg

Ukraine NOW — бренд України, розроблений креативною компанією Banda Agency та схвалений Урядом 10 травня 2018 року.

Опис[ред. | ред. код]

Основним логотипом бренда є поєднання назви країни з комунікаційним повідомленням NOW та відповідною піктограмою. Основною піктограмою є національний домен верхнього рівня для України — UA.

Шрифт Ermilov Bold

Логотип трансформується. Елементи можуть вільно змінювати своє положення та форму, адаптуватися під формат носія. Піктограма слугує своєрідним «тематичним рубрикатором»; можливо розробити власний дизайн піктограми.

Основною фірмовою гарнітурою бренда є шрифт Ermilov Bold — сучасний масивний геометричний гротеск із особливими скосами у кутах літер[1]. Як зазначає розробник, шрифт Ermilov був створений спеціально для бренду Ukraine NOW. Його автора надихнули роботи українського художника-конструктивіста Василя Єрмілова[2].

Фірмові кольори бренду — жовтий, синій, чорний.

Розробка[ред. | ред. код]

Команда розробників:
Creative Director — Павло Вржещ
Head of Art — Єгор Петров
Strategy Director — Ярослав Сердюк
Art Director — Марія Дмітрова
Copywriter — Роман Гурбанов
Chief Designer — Антон Іванов
Senior Designer — Юрій Русовський
Designer — Євген Величев
VO — Анастасія Бурганова
Account Manager — Аліна Мегидь
Type Designer — Кирило Ткачов[2]

Брендування країн, регіонів і міст розповсюдилося на початку 21-го століття. Зокрема, в Сингапурі та Південній Кореї представили новий бренд країн у 2007 році, у Гонконгу — 2000 року, проте переглянули його у 2004 та 2007 роках. Також на початку 2000-х свої бренди запровадили у Британії та країнах Східної Європи. Коштують повноцінні програми з просування брендів країн мільярди доларів[3]. В основному, вони орієнтовані на закордонну авдиторію, щоб привабити іноземних туристів, студентів, інвесторів[4].

Міністерство інформаційної політики України в 2017 році ініціювало створення Концепції популяризації України у світі, якою було передбачено створення єдиного бренду для просування України. Для цього була створена експертна Комісія, куди увійшли як державні службовці, так і відомі громадські діячі й експерти. Як написання Концепції, так і всі процеси щодо створення єдиного бренду ініціював і супроводжував державний секретар Мінінформполітики Артем Біденко[5].

У процесі роботи Комісії та за підтримки британського уряду було проведене дослідження, як сприймають Україну за кордоном. Воно включало в себе 6 фокус-груп Великої Британії, Німеччини та Польщі, які показали кілька концепцій промоції України. До цього процесу долучався Конрад Бьорд, який керував знаменитою кампанією просування Великої Британії під назвою GREAT. Виявилося, що три найпопулярніші асоціації з Україною — це «корупція», «революція» та «війна». Люди, які не бували в Україні жодного разу, бачать українців закритими, агресивними та нетолерантними. З такою репутацією важко привабити в країну інвестиції та туристів, і щоб змінити уявлення про українців і переконати людей приїздити сюди, Україні потрібен бренд.

Над розробкою остаточного варіанту бренду працювали українські експерти та креативники. Учасники конкурсу, отримавши результати дослідження, повинні були запропонувати свої ідеї щодо доопрацювання рекомендацій від британців.

Робота тривала впродовж дев'яти місяців, а перед кінцевим рішенням варіанти бренду були ще раз протестовані на цільових авдиторіях за сприяння Офісу з інвестицій.

Урешті, комісія Мінінформполітики обрала варіант бренду Ukraine Now, створений українським агентством Banda Agency, яка раніше створила логотип України до Євробачення-2017. На його створення не було витрачено бюджетних коштів.

Бренд затверджений на засіданні Кабміну Гройсмана 10 травня 2018 року[6][7].

Він є відкритим для використання та переробки[8].

Брендинг Ukraine NOW від агентства Banda Agency отримав престижну премію Red Dot Design Award[9].

26 вересня Кабінет Міністрів затвердив брендбук «Ukraine Now»[1], тобто технічні стандарти щодо використання бренду[10]. Брендбук розроблений на замовлення Мінінформполітики Офісом із просування експорту за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку.

Реакція та критика[ред. | ред. код]

Логотип широко обговорювався у соцмережах. Одні називали його занадто невиразним і простим. Мовляв, на місце «Ukraine» можна додати будь-яку країну, і різниці не помітиш. Інші відзначали простий і сучасний стиль «без колосків, соняхів, церков і вишиванок». Перевагою називалася універсальність ідеї у різних контекстах.

Лого Pornhub

Також не залишилась поза увагою певна подібність логотипу Ukraine NOW із відомим порносайтом PornHub[11].

Відомий художник Сергій Поярков негативно оцінив роботу Banda Agency[12], а російський дизайнер Артемій Лебедєв відзначив «сучасну графічність»[13] знаку.

Використання[ред. | ред. код]

Бренд призначений для використання як онлайн, так і офлайн; як державними та муніципальними установами, так і бізнесом та окремими громадянами.

Це, зокрема, друковані матеріали, соціальні мережі, радіо, телебачення, зовнішня реклама, транспорт, сувенірна продукція. Допускається використання логотипа з державною символікою[1].

На основі логотипа Ukraine NOW веб-продакшени Vintage і SOLAR Digital створили генератори зображень[14][15]. Компанія KLEI спільно з Banda розробили стікери з написом Ukraine NOW, «щоб кожен міг наклеїти свій Ukraine NOW і розповісти всьому світові»[16]. До річниці впровадження безвізового режиму студія Indium Lab розробила додаток доповненої реальності, який проєктує логотип бренду на біометричний паспорт[17]. Інші приклади життя бренду наводяться у статтях The Village Україна[18] та УП: Життя[19].

Приклади використання[ред. | ред. код]

Успішна кампанія Ukraine Now

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б в Ukraine now brandbook
 2. а б Banda Agency: Ukraine now
 3. Ukraine NOW: 5 питань про новий бренд України / Громадське, 11 травня 2018
 4. Коментар державного секретаря Міністерства інформаційної політики Артема Біденка в ефірі телеканалу «112 Україна»
 5. Єдиний бренд України. Українська правда - Блоги. Процитовано 2019-08-21. 
 6. UKRAINE NOW. НАВІЩО УКРАЇНІ ЄДИНИЙ МАСШТАБНИЙ БРЕНД КРАЇНИ (20 ФОТО) / ТСН, 10 травня 2018
 7. Кабінет Міністрів ухвалив єдиний бренд України — Ukraine Now / Кабінет Міністрів ухвалив єдиний бренд України — Ukraine Now / ЗІК, 10 травня 2018
 8. Бренд Ukraine NOW відкритий для всіх — Мінінформ / Укрінформ, 03.09.2018
 9. Брендинг Ukraine Now от Banda Agency получил Red Dot Award / AIN.UA, 16 августа 2018
 10. У Кабміні презентували бренд-бук «Ukraine Now» / УНІАН, 26 вересня 2018
 11. «Ukraine NOW UA»: що не так з новим брендом України і до чого тут порно / Радіо Свобода, 11 травня 2018
 12. Поярков про логотип Ukraine NOW: Як покарання — нехай це буде логотипом Кабміну й особисто Гройсмана / Гордон, 11 травня 2018
 13. Ководство: Бизнес-линч : 14 мая
 14. Архівована копія. Архів оригіналу за 5 грудень 2018. Процитовано 6 серпень 2019. 
 15. http://ukraine-now.solardigital.com.ua
 16. https://ukrainenow.klei.co
 17. AR Ukraine NOW Passport
 18. Banda i Red Dot: як живе брендинг Ukraine NOW / The Village Україна, 16 серпня 2018
 19. Ukraine NOW — 2 місяці. Політ нормальний / УП Життя, 16 липня 2018

Посилання[ред. | ред. код]