Ukraine NOW

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ua now-logo SVG 2.svg

Ukraine NOW — бренд України, розроблений креативною компанією Banda Agency і схвалений Урядом 10 травня 2018 року.

Опис[ред. | ред. код]

Основним логотипом бренда є поєднання назви країни з комунікаційним повідомленням NOW та відповідною піктограмою. Основною піктограмою є національний домен верхнього рівня для України — UA.

Шрифт Ermilov Bold

Логотип трансформується. Елементи можуть вільно змінювати своє положення та форму, адаптуватися під формат носія. Піктограма слугує своєрідним «тематичним рубрикатором»; можливо розробити власний дизайн піктограми.

Основною фірмовою гарнітурою бренда є шрифт Ermilov Bold — сучасний масивний геометричний гротеск із особливими скосами у кутах літер[1]. Як зазначає розробник, шрифт Ermilov був створений спеціально для бренду Ukraine now. Його автора надихнули роботи українського художника-конструктивіста Василя Єрмілова[2].

Фірмові кольори бренду — жовтий, синій, чорний.

Розробка[ред. | ред. код]

Команда розробників:
Creative Director — Павло Вржещ
Head of Art — Єгор Петров
Strategy Director — Ярослав Сердюк
Art Director — Марія Дмітрова
Copywriter — Роман Гурбанов
Chief Designer — Антон Іванов
Senior Designer — Юрій Русовський
Designer — Євген Величев
VO — Анастасія Бурганова
Account Manager — Аліна Мегидь
Type Designer — Кирило Ткачов[2]

Брендування країн, регіонів та міст розповсюдилося на початку 21 століття. Зокрема, в Сингапурі та Південній Кореї представили новий бренд країн у 2007 році, у Гонконгу — 2000 року, проте переглянули його у 2004 та 2007 роках. Також на початку 2000-х свої бренди запровадили у Британії та країнах Східної Європи. Коштують повноцінні програми з просування брендів країн мільярди доларів[3]. В основному, вони орієнтовані на закордонну аудиторію, щоб привабити іноземних туристів, студентів, інвесторів[4].

Міністерство інформаційної політики України в 2017 році ініціювало створення Концепції популяризації України в світі, якою було передбачено створення єдиного бренду для просування України. Для цього була створена експертна Комісія, куди увійшли як державні службовці, так і відомі громадські діячі та експерти. Як написання Концепції, так і всі процеси щодо створення єдиного бренду ініціював та супроводжував державний секретар Мінінформполітики Артем Біденко[5].

В процесі роботи Комісії та за підтримки британського уряду було проведене дослідження, як сприймають Україну за кордоном. Воно включало в себе 6 фокус-груп Великої Британії, Німеччини і Польщі, які показали кілька концепцій промоції України. До цього процесу долучався Конрад Бьорд, який керував знаменитою кампанією просування Великої Британії під назвою GREAT. Виявилося, що три найпопулярніші асоціації з Україною — це «корупція», «революція» та «війна». Люди, які не бували в Україні жодного разу, бачать українців закритими, агресивними та нетолерантними. З такою репутацією важко привабити в країну інвестиції та туристів, і щоб змінити уявлення про українців і переконати людей приїздити сюди, Україні потрібен бренд.

Над розробкою остаточного варіанту бренду працювали українські експерти і креативники. Учасники конкурсу, отримавши результати дослідження, повинні були запропонувати свої ідеї щодо доопрацювання рекомендацій від британців.

Робота тривала впродовж дев'яти місяців, а перед кінцевим рішенням варіанти бренду були ще раз протестовані на цільових аудиторіях за сприяння Офісу з інвестицій.

Врешті, комісія Мінінформполітики обрала варіант бренду Ukraine Now, створений українським агентством Banda Agency, яка раніше створила логотип України до Євробачення-2017. На його створення не було витрачено бюджетних коштів.

Бренд затверджений на засіданні Кабміну Гройсмана 10 травня 2018 року[6][7].

Він є відкритим для використання і переробки[8].

Брендинг Ukraine Now від агентства Banda Agency отримав престижну премію Red Dot Design Award[9].

26 вересня Кабінет Міністрів затвердив брендбук «Ukraine Now»[1], тобто технічні стандарти щодо використання бренду[10]. Брендбук розроблений на замовлення Мінінформполітики Офісом з просування експорту за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку.

Реакція і критика[ред. | ред. код]

Логотип широко обговорювався у соцмережах. Одні називали його занадто невиразним і простим. Мовляв, на місце «Ukraine» можна додати будь-яку країну, і різниці не помітиш. Інші відзначали простий і сучасний стиль «без колосків, соняхів, церков і вишиванок». Перевагою називалася універсальність ідеї у різних контекстах.

Лого Pornhub

Також не залишилась поза увагою певна подібність логотипу Ukraine Now з відомим порносайтом PornHub[11].

Відомий художник Сергій Поярков негативно оцінив роботу Banda Agency[12], а російський дизайнер Артемій Лебедєв відзначив «сучасну графічність»[13] знаку.

Використання[ред. | ред. код]

Бренд призначений для використання як онлайн, так і офлайн; як державними та муніципальними установами, так і бізнесом та окремими громадянами.

Це, зокрема, друковані матеріали, соціальні мережі, радіо, телебачення, зовнішня реклама, транспорт, сувенірна продукція. Допускається використання логотипа з державною символікою[1].

На основі логотипа Ukraine NOW веб-продакшени Vintage та SOLAR Digital створили генератори зображень[14][15]. Компанія KLEI спільно з Banda розробили стікери з написом Ukraine NOW, «щоб кожен міг наклеїти свій Ukraine NOW та розповісти всьому світові»[16]. До річниці впровадження безвізового режиму студія Indium Lab розробила додаток доповненої реальності, який проектує логотип бренду на біометричний паспорт[17]. Інші приклади життя бренду наводяться у статтях The Village Україна[18] та УП: Життя[19].

Приклади використання[ред. | ред. код]

Успішна кампанія Ukraine Now

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б в Ukraine now brandbook
 2. а б Banda Agency: Ukraine now
 3. Ukraine NOW: 5 питань про новий бренд України / Громадське, 11 травня 2018
 4. Коментар державного секретаря Міністерства інформаційної політики Артема Біденка в ефірі телеканалу «112 Україна»
 5. Єдиний бренд України. Українська правда - Блоги. Процитовано 2019-08-21. 
 6. UKRAINE NOW. НАВІЩО УКРАЇНІ ЄДИНИЙ МАСШТАБНИЙ БРЕНД КРАЇНИ (20 ФОТО) / ТСН, 10 травня 2018
 7. Кабінет Міністрів ухвалив єдиний бренд України — Ukraine Now / Кабінет Міністрів ухвалив єдиний бренд України — Ukraine Now / ЗІК, 10 травня 2018
 8. Бренд Ukraine NOW відкритий для всіх — Мінінформ / Укрінформ, 03.09.2018
 9. Брендинг Ukraine Now от Banda Agency получил Red Dot Award / AIN.UA, 16 августа 2018
 10. У Кабміні презентували бренд-бук «Ukraine Now» / УНІАН, 26 вересня 2018
 11. «Ukraine NOW UA»: що не так з новим брендом України і до чого тут порно / Радіо Свобода, 11 травня 2018
 12. Поярков про логотип Ukraine NOW: Як покарання — нехай це буде логотипом Кабміну й особисто Гройсмана / Гордон, 11 травня 2018
 13. Ководство: Бизнес-линч : 14 мая
 14. Архівована копія. Архів оригіналу за 5 грудень 2018. Процитовано 6 серпень 2019. 
 15. http://ukraine-now.solardigital.com.ua
 16. https://ukrainenow.klei.co
 17. AR Ukraine NOW Passport
 18. Banda i Red Dot: як живе брендинг Ukraine NOW / The Village Україна, 16 серпня 2018
 19. Ukraine NOW — 2 місяці. Політ нормальний / УП Життя, 16 липня 2018

Посилання[ред. | ред. код]