Фредерік (кронпринц Данії)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Його Королівська Високість кронпринц Фредерік
Kronprins Frederik
Його Королівська Високість кронпринц Фредерік
Його Королівська Високість кронпринц Фредерік
Прапор
Кронпринц Данії
Прапор
Монарх: Маргрете II
 
Ім'я при народженні: Фредерік Андре Хенрік Крістіан
Народження: 26 травня 1968(1968-05-26) (53 роки)
, Копенгаген (муніципалітет)
Країна: Данія
Релігія: Church of Denmarkd
Освіта: Оргуський університет і Гарвардський університет (1993)
Рід: Глюксбурги
Батько: Хенрік принц Данський
Мати: Маргрете II
Шлюб: Мері Елізабет Дональдсон
Діти: Крістіан (2005), Ізабелла (2007), Вінсент (2011), Жозефіна (2011)
Монограма: Монограма
Нагороди:
Кавалер Великого хреста ордена «За заслуги перед Італійською Республікою» Grand Cordon of the Supreme Order of the Chrysanthemum Grand Cross Special Class of the Order of Merit of the Federal Republic of Germany Grand Cross 1st class of the Order of Merit of the Federal Republic of Germany Knight Grand Cross of the Order of the Falcon кавалер ордена Трьох зірок 1-го ступеня орден Зірки Румунії орден Білої троянди Nersornaat

CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Кронпринц Фредерік (нар. 26 травня 1968) — спадковий принц Данії, граф Монпеза. Після вступу на престол титулуватиметься королем Фредеріком X.

Генеалогія[ред. | ред. код]

По лінії свого батька, Його Королівської Високості Принца Хенріка (вродженого Анрі-Марі-Жана-Андре, графа де Лаборд де Монпеза), належить до французької графської гілки Лаборд де Монпеза.

По лінії матері (Маргрете II) належить до будинку Глюксбургів. Кронпринц Фредерік є праправнуком британської королеви Вікторії.

Освіта та військова кар'єра[ред. | ред. код]

Вивчав політичні науки, з 1992 по 1993 рік навчався в Гарвардському університеті, у лютому 1995-го здобув ступінь кандидата політичних наук.

У 1994 році стажувався в данській місії при ООН у Нью-Йорку. З жовтня 1998-го по жовтень 1999-го — перший секретар Посольства Данії в Парижі.

Проходив військову службу в лавах армії, повітряного і морського флотів. Зокрема, служив в елітному підрозділі підводних плавців. З 2004 року — капітан-командор флоту, підполковник армії і авіації.

Брав участь у складі полярної експедиції «Сиріус-2000».

Сім'я[ред. | ред. код]

14 травня 2004 кронпринц Фредерік одружився з австралійкою Мері Елізабет Дональдсон, яка в день одруження отримала титул кронпринцеси Мері Данської.

15 жовтня 2005 року в 01.57 у кронпринца і кронпринцеси народився син — принц Крістіан Вольдемар Анрі Джон (дан. Christian Valdemar Henri John), який є другим у лінії спадкоємства датського престолу (очікується, що з часом він буде царювати як Крістіан XI). Його хрестини відбулися 21 січня 2006 року в палацовій каплиці Крістіансборг.

У кронпринца Фредеріка і кронпринцеси Мері 21 квітня 2007 року народилася дочка — принцеса Ізабелла Генрієта Інгрід Маргрете (дан. Isabella Henrietta Ingrid Margrethe). Хрещена 1 липня 2007 року в церкві палацу Фреденсборг. У серпні 2010 року королівський двір оголосив про те, що Їх Високості кронпрінц Фредерік і кронпринцеса Мері чекають близнят в січні 2011 року.

8 січня 2011 у кронпринца і кронпринцеси народилися хлопчик і дівчинка в госпіталі Рігсхоспіталет — принц Вінсент Фредерік Мінік Олександр та принцеса Йозефіна Софія Івало Матильда.

Графський титул[ред. | ред. код]

30 квітня 2008 року було офіційно опубліковано королівське волевиявлення, згідно з яким "Його Королівській Високості спадкового принца, Його Королівській Високості принца Йоакіма додається титул графів Монпеза. Її Королівській Високості спадковій принцесі Мері і Його Королівської Високості Принца Йоакіма майбутній дружині Марі Кавальє (Marie Cavallier) відповідно додається титул графинь Монпеза "

Титул буде передаватися у спадок, що на практиці означає: спадкоємці по чоловічій лінії будуть носити графський титул Монпеза, а по жіночій лінії — титул графинь (незаміжні дочки) Монпеза.

Тому офіційний титул престолонаслідника: Його Королівська Високість Кронпринц Фредерік, граф Монпеза (дан. Hans Kongelige Højhed Kronprins Frederik, greve af Monpezat).

Нагороди[ред. | ред. код]

Відомі вислови кронпринца Фредеріка[ред. | ред. код]

«Ми маємо представляти народ і кожну душу нашої нації найкращим чином»

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]