Фредерік (кронпринц Данії)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Його Королівська Високість кронпринц Фредерік
Kronprins Frederik
Його Королівська Високість кронпринц Фредерік
Його Королівська Високість кронпринц Фредерік
Прапор
Кронпринц Данії
Прапор
Монарх: Маргрете II
 
Ім'я при народженні: Фредерік Андре Хенрік Крістіан
Народження: 26 травня 1968(1968-05-26) (54 роки)
, Копенгаген (муніципалітет)
Країна: Королівство Данія
Релігія: Church of Denmarkd
Освіта: Оргуський університет, Гарвардський університет (1993), Krebs' Skoled (1981), École des Rochesd (1983), Øregård Gymnasiumd (1986), Royal Danish Defence Colleged (2002) і Aarhus School of Businessd
Ступінь: магістр природничих наукd (1995)
Рід: Глюксбурги
Батько: Хенрік принц Данський
Мати: Маргрете II
Шлюб: Мері Елізабет Дональдсон
Діти: Крістіан (2005), Ізабелла (2007), Вінсент (2011), Жозефіна (2011)
Монограма: Монограма
Нагороди:

CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Кронпринц Фредерік (нар. 26 травня 1968) — спадковий принц Данії, граф Монпеза. Після вступу на престол титулуватиметься королем Фредеріком X.

Генеалогія[ред. | ред. код]

По лінії свого батька, Його Королівської Високості Принца Хенріка (вродженого Анрі-Марі-Жана-Андре, графа де Лаборд де Монпеза), належить до французької графської гілки Лаборд де Монпеза.

По лінії матері (Маргрете II) належить до будинку Глюксбургів. Кронпринц Фредерік є праправнуком британської королеви Вікторії.

Освіта та військова кар'єра[ред. | ред. код]

Вивчав політичні науки, з 1992 по 1993 рік навчався в Гарвардському університеті, у лютому 1995-го здобув ступінь кандидата політичних наук.

У 1994 році стажувався в данській місії при ООН у Нью-Йорку. З жовтня 1998-го по жовтень 1999-го — перший секретар Посольства Данії в Парижі.

Проходив військову службу в лавах армії, повітряного і морського флотів. Зокрема, служив в елітному підрозділі підводних плавців. З 2004 року — капітан-командор флоту, підполковник армії і авіації.

Брав участь у складі полярної експедиції «Сиріус-2000».

Сім'я[ред. | ред. код]

14 травня 2004 кронпринц Фредерік одружився з австралійкою Мері Елізабет Дональдсон, яка в день одруження отримала титул кронпринцеси Мері Данської.

15 жовтня 2005 року в 01.57 у кронпринца і кронпринцеси народився син — принц Крістіан Вольдемар Анрі Джон (дан. Christian Valdemar Henri John), який є другим у лінії спадкоємства датського престолу (очікується, що з часом він буде царювати як Крістіан XI). Його хрестини відбулися 21 січня 2006 року в палацовій каплиці Крістіансборг.

У кронпринца Фредеріка і кронпринцеси Мері 21 квітня 2007 року народилася дочка — принцеса Ізабелла Генрієта Інгрід Маргрете (дан. Isabella Henrietta Ingrid Margrethe). Хрещена 1 липня 2007 року в церкві палацу Фреденсборг. У серпні 2010 року королівський двір оголосив про те, що Їх Високості кронпрінц Фредерік і кронпринцеса Мері чекають близнят в січні 2011 року.

8 січня 2011 у кронпринца і кронпринцеси народилися хлопчик і дівчинка в госпіталі Рігсхоспіталет — принц Вінсент Фредерік Мінік Олександр та принцеса Йозефіна Софія Івало Матильда.

Графський титул[ред. | ред. код]

30 квітня 2008 року було офіційно опубліковано королівське волевиявлення, згідно з яким "Його Королівській Високості спадкового принца, Його Королівській Високості принца Йоакіма додається титул графів Монпеза. Її Королівській Високості спадковій принцесі Мері і Його Королівської Високості Принца Йоакіма майбутній дружині Марі Кавальє (Marie Cavallier) відповідно додається титул графинь Монпеза "

Титул буде передаватися у спадок, що на практиці означає: спадкоємці по чоловічій лінії будуть носити графський титул Монпеза, а по жіночій лінії — титул графинь (незаміжні дочки) Монпеза.

Тому офіційний титул престолонаслідника: Його Королівська Високість Кронпринц Фредерік, граф Монпеза (дан. Hans Kongelige Højhed Kronprins Frederik, greve af Monpezat).

Нагороди[ред. | ред. код]

Відомі вислови кронпринца Фредеріка[ред. | ред. код]

«Ми маємо представляти народ і кожну душу нашої нації найкращим чином»

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]