Бертон Ріхтер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бертон Ріхтер
англ. Burton Richter
Burton Richter - charm quark.jpg
Народився 22 березня 1931(1931-03-22) (84 роки)
Нью-Йорк, США
Громадянство Flag of the United States.svg США
Alma mater MTI
Галузь наукових інтересів фізика
Нагороди Nobel prize medal.svg Нобелівська премія з фізики (1976)
Nobel prize medal.svg

Бертон Ріхтер (англ. Burton Richter; 22 березня 1931, Нью-Йорк, США) — американський фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики в 1976 р., спільно з Семюелем Тінгом «за основний внесок по відкриттю важкої елементарної частинки нового типу».

Навчався в Массачусетському технологічному інституті, де отримав ступінь бакалавр а в 1952 р. і ступінь доктора в 1956 р. З 1984 по 1999 рр.. був директором Лінійного прискорювача частинок в Стенфорді (SLAC).

Під час своєї професури в Стенфордському університеті Ріхтер, спільно з Девідом Рітцсоном та за підтримки комісії з атомної енергії США, побудував прискорювач SPEAR (Стенфордський позитронно-електронний асиметричне кільце). За допомогою цього пристрою він виявив субатомну частку, яку він назвав часткою пси (ψ) (тепер ця частка називається J/ψ-мезон).

Цю ж частку відкрив незалежно від нього Самюел Тінг. За дане відкриття обидва вчених були удостоєні Нобелівської премії з фізики в 1976 р.

Станом на 2007 р. Ріхтер працює в правлінні радників комітету учених і інженерів США — організації, що представляє інтереси науки в уряді США.

Посилання[ред.ред. код]