Джон Хопфілд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Джон Джозеф Хопфілд
англ. John Joseph Hopfield
Народився 15 липня 1933(1933-07-15) (84 роки)
США Чикаго, Іллінойс, США
Громадянство
(підданство)
Flag of the United States.svg США
Alma mater Університет Корнелла
Свортмор-коледж[d]
Галузь Фізика,Хімія,Молекулярна біологія
Заклад Принстонський університет
Науковий керівник Albert Overhauser[d]
Член Національна академія наук США, Американська академія мистецтв і наук і Американське філософське товариство[d]
Відомий завдяки: Нейронна мережа Хопфілда
Нагороди
Особ. сторінка genomics.princeton.edu/hopfield/Index.html

Джон Джозеф Хопфілд (нар.15 липня 1933, Чикаго, штат Іллінойс) — американський вчений широко відомий своїм винаходом асоціативних нейронних мереж в 1982 році. В даний час більш відома як Нейронна мережа Хопфілда.

Наукова діяльність[ред.ред. код]

Джон Хопфілд отримав ступінь бакалавра в коледжі Swarthmore, і доктора філософії в галузі фізики в Університеті Корнелла у 1958 році. Він провів два роки в теоретичній группі у Bell Laboratories, а потім був викладачем в Університеті Каліфорнії, Берклі (фізик), Принстонському університеті (фізик), Каліфорнійському технологічному інституті (хімік і біолог). На сьогоднішній день він працює професором молекулярної біології в Принстоні. Протягом 35 років, він продовжував співпрацювати з Bell Laboratories. У 1986 році він був одним із засновників нейронних обчислень системи PhD в Каліфорнійському технологічному інституті. Його нагородили медаллю ім. Дірака в 2002 році, за його внесок у міждисциплінарне розуміння біології як фізичного процесу, в тому числі процес коректури в біомолекулярних синтезах та опис колективної динаміки і обчислень з атракторами в нейронних мережах, також він отримав премію Олівера Баклі (Американського фізичного товариства) для роботи над взаємодію між світлом і твердими тілами.

Він є членом Національної академії наук, Американського філософського товариства та Американської академії мистецтв і наук. Він був президентом Американського фізичного товариства в 2006 році.

Одні з його найвпливовіших робіт це «вклад екситонів в комплексній діелектричній проникності кристалів» (1958), «перенесення електрона між біологічними молекулами термічно активованого тунелювання» (1974), «Кінетичне редагування: новий механізм для скорочення помилок в біосинтетичних процесах, що вимагають високої специфічності» (1974), «Нейронні мережі і фізичні системи з виникаючими колективними обчислювальними здібностями» (1982) (відомий як мережі Хопфілда), «нейронних обчислень рішення в задачах оптимізації» (1985). В даний час його дослідження і останні публікації зосереджені на тому, яким чином дії тимчасових потенціалів і їх синхронність можуть бути використані в нейробіологічних обчисленнях.

Дослідження у Молекулярній біології[ред.ред. код]

Дослідження Джона Хопфілда показали, як моделювання біологічних процесів у головному мозку може бути використано для вирішення складних обчислювальних задач. Початок сучасної епохи нейронних мереж пов'язано з піонерськими роботами доктора Хопфілда початку 1980-х років. Вони досліджують розуміння електричної і клітинної активності, що відбувається в мозку, доктор Хопфілд описує зворотний зв'язок тісно взаємопов'язаних нейронів, які могли б відновлювати спогади-ключі (асоціативна пам'ять) і показав, як стійкі за станом мережевої активності можуть представляти спогади. Велика частина всіх досліджень, що стосуються нейронних ланцюгів, базується на концепції Хопфілда і використання атракторів для обчислень. Крім користі для обчислювальної техніки, робота доктора Хопфілда також слугує основною парадигмою в неврології для розуміння того, як мозок виконує свої завдання.

Вплив на інші галузі[ред.ред. код]

Ідею використання нейронних мереж для вирішення складних завдань можна побачити в таких програмах, як системи ідентифікації і контролю транспортних засобів; гра та прийняття рішень, розпізнавання образів для радіолокаційних систем й ідентифікації осіб, мови, розпізнавання рукописного тексту, медична діагностика, діагностика фінансових застосувань, таких як автоматизовані системи торгівлі тощо.

Дослідницькі роботи[ред.ред. код]

Нагороди[ред.ред. код]

Допоміжна діяльність[ред.ред. код]

 • 1965—1967 член NASA «Тихо» Дослідницька група з природою місячної поверхні
 • 1971—1973 член Військово-стратегічна Група PSAC
 • 1977—1978 член дослідницької APS на Сонячні Фотоелектрика
 • 1978—1989 член дослідницької програми нейронаук
 • 1980—1982 член сонячної фотоелектричної енергії Консультативного комітету
 • 1982 — куратор, Battelle Memorial Institute
 • 1986—1987 куратор, Науково-дослідний інститут неврології
 • 1990—1996 куратор коледжу Harvey Mudd
 • 1991—1996 куратор, Гантінґтон Інституту медичних досліджень
 • 1995—1998 Голова Комітету з публікації, NAS
 • 1997—2001 Консультативна рада в Інституті прикладних наук про життя, Кек
 • 1997—1999 голова відбіркового комітету, Burroughs-Wellcome Фонд програмних інтерфейсів
 • 2000—2002 NAS комітет Bio 2010: вища освіта біології для майбутніх вчених

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]