Біблійний канон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Біблійний канон - сукупність книг Біблії, що визнаються церквою богонатхненними і застосовуються в богослужінні як Священне Писання.

Усі книги Біблії об'єднані у так званий канон, тобто в автентичну збірку або каталог священних книг, які були натхнені Богом і які лягли непомильним правилом віри та моралі. Книги, що перебувають у біблійному каталозі, - книги канонічні, канонізовані Церквою, визнані нею за богонатхненні.

Першоканонічні та другоканонічні книги[ред.ред. код]

З історії формування біблійного канону зберігся поділ на першоканонічні та другоканонічні книги. Перші завжди й усіма були визнавані за богонатхненні. Щодо других, за різних часів і від різних осіб були висловлювані сумніви у питанні про їхнє богонатхнення. Євреї та протестанти й досі уважають їх за апокрифи.

До другоканонічних книг Старого Заповіту належать: Сирах, Мудрість, Варух, Юдита, Товит, Перша книга Макавеїв, Друга книга Макавеїв, уривки з Естери та Даниїла. Євреї відмовляють їм канонічності з огляду на той факт, що вони збереглися тільки грецькою мовою (хоча, тим часом, нові знахідки у Кумрані й у Каїрі виявляють їхнє первісне записання єврейською мовою, за винятком хіба що книг Мудрости та 2 Макавеїв). Другоканонічні книги Нового Заповіту: Послання до Євреїв, 2 Петра, 2-е послання Івана, 3-є послання Івана, Послання Якова, Послання Юди та Одкровення.

Старий Завіт[ред.ред. код]

Старий Заповіт Римо-Католицької Церкви нараховує 47 канонічних книг (або 45, якщо вважати книгу Єремії, Лист та Плач Єремії однією книгою). У Православні Церкві у складі «Старого Заповіту» є 39 канонічних та 11 неканонічних книг, відрізняючись цим від Римо-Католицької Церкви.

Новий Завіт[ред.ред. код]

Повний біблійний канон прийнятий як католиками так і православними, за винятком деяких сект, містить у Новому завіті 27 книг.

Посилання[ред.ред. код]