Нобелівська премія з фізіології або медицини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Нобелівська премія
Опис За надзвичайні досягнення з фізіології або медицини
Засновник(и) Альфред Нобель
Вручення Швеція Швеція
Рік заснування 1901
Теперішній лауреат Фундація Нобеля
nobelprize.org Офіційний сайт

Но́белівська пре́мія з фізіоло́гії або медици́ни (швед. Nobelpriset i fysiologi eller medicin) — вища нагорода за наукові досягнення в галузі фізіології або медицини, яку щорічно присуджує Шведська королівська академія наук у Стокгольмі.

Премія є однією з п'яти премій, заснованих відповідно до заповіту, написаного 1895 року шведським хіміком Альфредом Нобелем, який помер 1896 року. Премії присуджуються за видатні досягнення з хімії, фізики, літератури, фізіології або медицини та за внесок у встановлення миру[1].

Першу Нобелівську премію з фізіології або медицини було вручено 1901 року Емілю фон Берінгу «за працю з сироваткової терапії, перш за все — за її застосування в лікуванні дифтерії, що відкрило нові шляхи в медичній науці й дало лікарям переможну зброю проти хвороб та смерті». Кожен лауреат отримує медаль, диплом та грошову винагороду, сума якої змінюється[2]. Нагороду вручають на щорічній церемонії в Стокгольмі 10 грудня — у річницю смерті Нобеля[3].

Лауреати[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Alfred Nobel – The Man Behind the Nobel Prize. Nobelprize.org. Архів оригіналу за 2013-06-22. Процитовано 2008-10-07. (англ.)
  2. The Nobel Prize. Nobelprize.org. Архів оригіналу за 2013-06-22. Процитовано 2008-10-07. 
  3. The Nobel Prize Award Ceremonies. Nobelprize.org. Процитовано 2008-10-07. 

Література[ред.ред. код]