Українська Радянська Республіка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Украинская Советская Республика
Українська Радянська Республіка
Державне утворення
Українська Народна Республіка Рад Flag of Ukrainian People's Republic of the Soviets.svg
1918 Українська Народна Республіка Flag of Ukraine.svg

Прапор УРР

Прапор

Девіз
Пролетарі всіх країн, єднайтеся!
Столиця Харків
Форма правління Республіка
Законодавчий орган ЦВК Рад України
Історичний період Перша світова війна
 - Засновано 1719 березня 1918
 - Ліквідовано квітень 1918
Сьогодні є частиною Flag of Ukraine.svg Україна

Українська Радянська Республіка — державне утворення, що існувало на території сучасної України у березні-квітні 1918 року, входила до складу РРФСР

Історія[ред. | ред. код]

Республіка починає відлік з часу проведення у Харкові 24-25 грудня 1917 Першого Всеукраїнського з'їзду Рад, що проголосив Україну радянською республікою. З'їзд прийняв рішення про встановлення федеративних відносин з Російською Радянською Республікою, і обрав ЦВК Рад України.

Радянська влада уперше з'явилася на сході і півдні України протягом грудня 1917-лютого 1918. Тоді ж виникло за участю більшовиків і кілька інших держав: Українська Народна Республіка Рад на противагу Українській Народній Республіці зі столицею в Києві, Донецько-Криворізька радянська республіка, Одеська Радянська Республіка, Радянська Соціалістична Республіка Тавриди.

У березні 1918 усі радянські республіки об'єдналися в Українську Радянську Республіку зі столицею у Харкові та революційним урядом — Народним Секретаріатом. УРР входила до складу Федерації Радянських Республік з РРФСР. У зв'язку з наступом німецьких та австро-угорських військ у квітні 1918 року Українська Радянська Республіка припинила існування.

Див. також[ред. | ред. код]