Квашена капуста

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Капуста квашена

Капуста квашена (також кисла капуста) — капуста, шаткована та консервована за допомогою молочнокислого бродіння цукру із соку капусти. Квашена капуста корисна для здоров'я, містить мікроелементи, клітковину та сприяє покращенню перистальтики кишечника.

З квашеної капусти виготовляють різноманітні салати, начиняють вареники і пироги, тушкують, готують капусняк.

Квашена капуста матиме добрі смакові якості, якщо в ній будуть розвиватися тільки потрібні мікроорганізми. Тому під час квашення капусти треба створити хороші умови для життєдіяльності корисних мікроорганізмів і загальмувати розвиток шкідливих. Цього можна досягти, якщо дотримуватись таких правил: спочатку треба ретельно очищати, мити і дезінфікувати тару, використовувати для переробки тільки якісну капусту, суворо контролювати норму солі та спецій. Спостерігати за процесом квашення і температурою в приміщенні в період бродіння і після заквашування.

Підготовка тари для квашення капусти[ред.ред. код]

Для приготування квашеної капусти використовують дерев'яні діжки, шаплики, бетонні басейни. Діжки використовують місткістю 100–300 л. з дубових, осикових або липових клепок. Соснові та ялинові діжки не використовують для квашення капусти, бо вони надають їй неприємного смолистого запаху. Шаплики і басейн зазвичай вміщують 10-20 т капусти. Шаплик — це великий круглий дерев'яний чан, вкопаний у землю. Басейн для квашення капусти роблять прямокутної форми, стінки покривають шаром парафіну, щоб капуста не торкалася бетону. Тару для квашення капусти готують заздалегідь, приблизно за місяць до початку квашення. Діжки, шаплики та й бассейн заливають водою і перевіряють, чи немає витоку. Якщо є потреба — ремонтують. Діжки замочують, при цьому розсохлі діжки набухають і стають щільними, придатними для зберігання квашеної капусти. Під час замочування діжок воду щотижня міняють, доки вона не стане прозорою і не позбудеться запаху. Після закінчення замочування діжки миють гарячою водою і дезінфікують содою, після чого знову миють гарячою водою. Шаплики і басейни потрібно старанно вимивати та дезінфікувати.


Існує багато народних рецептів квашення капусти: квашена парена капуста; квашена капуста по-грузинськи; капуста з буряком і хріном; квашена капуста з помідорами; капуста з помідорами, перцем і зеленню; капуста з морквою, перцем і зеленню; капуста «Пелюшка»; стерилізована квашена капуста з кмином; капуста з яблуками і кропом; капуста по-гурійськи; гостра квашена капуста і ін.[1]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Кара О.В. Консервуємо без цукру та оцту: 1000 бабусиних рецептів заготовок. Х.: 2014, Клуб сімейного дозвілля ISBN 978-966-14-7774-1


Їжа та напої Це незавершена стаття про їжу та напої.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.