Гендерцид

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Ґендерцид)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Гендерци́д — систематичне вбивство людей за ознакою статі. Термін вперше вжила американська феміністка Мері Енн Воррен (Mary Anne Warren) у своїй книзі «Гендерцид: наслідки вибору статі» (1985).

Для деяких культур проблема гендерциду є досить гострою. Наприклад, перепис населення в таких країнах, як Індія і Китай, показала, що завдяки селективним абортам за ознакою статі, на 100 народжених дівчаток припадає 120 народжених хлопчиків (при нормальному біологічному співвідношенні на 100 дівчаток — 102—106 хлопчиків). Гендерцид також може приймати форму дітовбивства або летального насильства на будь-якому етапі життя людини.

Гендерцид може бути двох видів: феміцид і андроцид.

Феміцид — систематичне вбивство жінок з різних причин, в основному культурних. Наприклад, в Індії перевага віддається дітям чоловічої статі, оскільки вони є прямими спадкоємцями, які будуть піклуватися про своїх батьків в старості. Крім того, вартість приданого, яке потрібно заплатити за дочку, коли вона виходить заміж, є дуже високою, в той час як спадкоємець принесе придане в сім'ю шляхом одруження.

Андроцид — систематичне вбивство чоловіків з різних причин. Андроцид може мати місце під час війн, коли сторонами, що воюють, знищуються не тільки солдати супротивника, але і більшість чоловічого населення незалежно від віку.[1]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. V.,, Shevchenko, Z. Slovnyk gendernykh terminiv. Cherkasy. ISBN 9789669201485. OCLC 1005935983.