Бінарна класифікація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Бінарна класифікація — клас задач класифікації елементів набору даних на дві групи на підставі правила класифікації[en].

Типові задачі бінарної класифікації:

Важливим моментом бінарної класифікації є те, що два класи звичайно не симетричні як за обсягом відмінних наборів даних з кожного класу, так і за наслідками помилкової класифікації. Наприклад, у медичному тестуванні варіативність даних про кров'яний тиск є значно меншою, ніж варіативність цих даних для хворих, а наслідком помилки класифікації стане призначення лікування здоровій людині або непризначення хворій.

Статистична бінарна класифікація[ред. | ред. код]

Задача класифікації є предметом розгляду в машинному навчанні. Це задача керованого навчання — метод в якому категорії відомі, і задача полягає у визначенні цих категорій для нових спостережень. Коли таких категорій всього дві, то це статистична бінарна класифікація.

Для автоматизованого вирішення задач бінарної класифікації часто застосовують методи, як

Якість класифікатора залежить від предметної області та від кількості спостережень, розмірності вектора ознак, шуму в даних та багатьох інших факторів. Наприклад, random forest на хмарах 3D-точок працює краще, ніж метод опорних векторів.[1][2]

Оцінки бінарних класифікацій[ред. | ред. код]

Існує багато метрик, які можна використовувати для вимірювання продуктивності класифікатора або якості прогнозу. Різні поля мають різні переваги для конкретних метрик, які відповідають різним цілям. Наприклад, в медицині часто використовуються чутливість і специфічність, в той час як при добуванні інформації вважають за краще влучність і повноту. Важливою відмінністю в метриках полягає в тому, чи є вона незалежної від поширеності (як часто кожна категорія зустрічається в популяції, англ. prevalence) і метрики, які залежать від поширеності обох типів також корисні, але вони дуже відрізняються властивостями.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Zhang & Zakhor, Richard & Avideh (2014). Automatic Identification of Window Regions on Indoor Point Clouds Using LiDAR and Cameras. VIP Lab Publications. 
  2. Y. Lu and C. Rasmussen (2012). Simplified markov random fields for efficient semantic labeling of 3D point clouds. IROS. 

Література[ред. | ред. код]