Індивідуалістський фемінізм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Індивідуалістичний фемінізм (англ. Individualist feminism), іноді поєднується з лібертаріанським фемінізмом — феміністські ідеї, що роблять наголос на індивідуалізмі.[1] Ця течія фокусується на повазі до кожної жінки та її особистості.

Історія[ред. | ред. код]

Асоціація лібертаріанських феміністок, заснована в 1973 році Тоні Натан, колишнім віце-кандидатом у президенти від Лібертаріанської Партії США, є однією з безлічі різних індивідуалістичних феміністських організацій. Вона займає суворі позиції проти державного втручання і на захист вибору. Інші феміністські організації — Матері за свободу, Інститут матерів, і Жінки лібертаріанського альянсу.

Ідеї[ред. | ред. код]

Прихильниці індивідуалістичного фемінізму намагаються змінити правові системи з метою ліквідації класових та гендерних привілеїв для того, щоб люди мали рівні права, зокрема, рівні права за законом на свою особистість і власність.

Індивідуалістичний фемінізм закликає жінок взяти повну відповідальність за власне життя. Він також виступає проти будь-якого втручання держави у вибір дорослих людей щодо того, що вони роблять зі своїм тілом, тому що таке втручання створює примусову ієрархію (наприклад, патріархат)[2][3].

Персоналії[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. About ALF - The Association of Libertarian Feminists. alf.org. Association of Libertarian Feminists. Архів оригіналу за August 28, 2009. 
  2. McElroy, Wendy, ed (2002). Liberty for Women: Freedom and Feminism in the 21st century. Ivan R. Dee, Publisher. BookSources/9781566634359 ISBN 978-1-56663-435-9
  3. Reclaiming the Mainstream: Individualist Feminism Rediscovered (Prometheus, 1992) и What to Do When You Don't Want to Call the Cops: A Non-Adversarial Approach to Sexual Harassment by Joan Kennedy Taylor (New York University Press, 1999)

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]